Bjelica nakon Manchestera: Borili su se kao lavovi! Svaka im čast!

0
552

Dinamo je upisao prvi poraz u Ligi prvaka, na Etihadu je slavio Manchester City 2:0, a nakon utakmice svoja razmišljanja s novinarima je podijelio trener Nenad Bjelica

Dinamo je izgubio tamo gdje se to i očekivalo, no strateg hrvatskog prvaka nije nezadovoljan.

–  Ponosan sam, svih 95 minuta smo imali otvorenu utakmicu. Bili smo impresionirani u prvom dijelu stadionom i tom ekipom. Jako smo im malo dali u drugom poluvremenu, u prvom smo im dali sve zbog naših pogrešaka. Nemam što prigovoriti svojim igračima, borili su se kao lavovi’, rekao je Bjelica te se dotakao i navijača koji su ga impresionirali.

Dinamovi navijači bili su 12. igrač; evo što je odjekivalo stadionom Manchester Cityja
‘Svaka čast navijačima, nadam se da će nas tako bodriti i u sljedećim utakmicama, mi ćemo im vratiti na terenu, siguran sam.’

Čime nije zadovoljan?

–  Igrom prema naprijed. Utakmica se promijenila nakon gola koji smo primili. Probali smo sve, riskirali i imali smo otvorenu utakmicu protiv jakog Cityja do 90. minute. To nije mala stvar.

Žao mi je što nam sudac nije dosudio faul na 18 metara pred kraj utakmice, smatram da ne bi pogriješio da je to svirao. Tko zna kako bi sve završilo. No, nećemo se na to izvlačiti, nije alibi. City je zasluženo pobijedio i pokazao zašto cilja na naslov prvaka Europe.

Šahtar je svladao Atalantu 2:1 u zadnjim trenucima utakmice.

–  Onako, to može biti dobar rezultat za nas, Atalanta ima dvije utakmice sa Cityjem i ako Englezi pobjede u te dvije utakmice, što je za očekivati, to bi bilo dobro za nas.

Slijede dvije utakmice sa Shakhtarom?

– Mislim da će dvije utakmice sa Shakhtarom o puno toga odlučivati. Kad smo dobili grupu rekli smo da je City svakako favorit za osvojiti grupu, tu nema dileme, a ove tri ekipe će se boriti za pozicije. Mi ćemo pokušati biti bolji od Shakhtara i odigrati na nivou kao što smo s Atalantom.