Čudesni hrvatski rukometaši s 14 razlike protiv Poljaka ušli u polufinale!

0
747

Čudesni hrvatski rukometaši pobijedili su Poljsku s 14 golova razlike, 37:23 (15:10) i na nevjerojatan način su izborili prolaz u polufinale Europskog prvenstva!

Hrvatska je počela odlično, čvrstom obranom zaustavili smo suparnike i nakon pet minuta poveli s 3:0. Stevanović brani sedmerac, iako je rano u ovim trenucima gotovo se može namirisati čudo. Prvi gol Poljske zabija Szyba za 3:1 u 10. minuti.

Štrlek iz sedmerca za 4:1 u 11. minuti, a onda Szmal brani sedmerac Čupiću. Ipak, Marino Marić iz kontre u 12. minuti pogađa za 5:1.

No nismo iskoristili dovoljno prilika da odmah na početku krenemo prema željenoj čudesnoj pobjedi od 11 razlike, Szmal se razbranio, a Bielecki u 19. minuti pogađa za 6:4. Onda na brzinu vraćamo na plus četiri (8:4).

Štrlek iz polukontre s krila precizan za 11:6 u 24. minuti i prisiljava ljutog poljskog izbornika na minutu odmora. Čupič je iskjučen i skrivljuje sedmerac, ali Stevanović brani Bieleckom u trenutku kad smo sa samo četiri igrača u polju s dva isključenja.

Štrlek prvo iz sedmerca i onda iz dvije kontre za 15:9 u 29. minuti!

Drugo poluvrijeme počinjemo golom Štrleka i obranom Stevanovića i onda s dva igrača više gubimo loptu. No čudesno opet brani Stevanović i vodimo sa 17:10. Horvat iz polukontre za nevjerojatnih 18:10! Marić i Horvat dižu na 20:10 u 35. minuti!!!

Kopljar u 37. minuti izvana pogađa za 21:10, a onda je i maksimalnih 23:10.

Daszek u 40. minuti zabija s krila prvi poljski gol u drugom poluvremenu za 23:11.

U 47. minuti imamo fantastičnih 30:13!!! Onda isključenje i remeti se naš ritam, Poljska radi mini-seriju 4-0 za 30:17 i Babić zove minutu odmora.

Čupić prekida seriju protivnika u 52. minuti golom za 31:18. Na odličan način prebordili smo malu krizu i na kraju slavili s 37:23!!!! Hrvatska je u polufinalu!!!! bpz.ba