Dinamo srušio Arsenal na Maksimiru

0
565

– Igramo protiv jedne sjajne momčadi, ali otvorila nam se velika prilika. TeÅ¡ko je sada igračima smiriti euforiju, ali nadam se da ćemo i u drugom poluvremenu igrati ovako dobro, govorio je pod poluvremenom Igor Cvitanović, pomoćni trener Dinama.

A nastavak je otvoren prilikom modrih, Soudani je pogodio vratnicu, a nakon toga Sigali je pucao pokraj gola. Velika je to bila šteta jer se već tada mogla prelomiti utakmica. No, samo deset minuta kasnije Junior Fernandes je odlično reagirao te nakon kornera Machada loptu proslijedio u gol te tako opravdao povjerenje koje mu je dao trener Mamić.

Arsenal je zatim krenuo na sve ili ništa, Wenger je odmah ubacio Walcotta, Campbella i Coquelin, ali jedino što je uspio postići jest da Walcott u 79. minuti zabije počasni pogodak. Štoviše, Dinamo je mogao i uvjerljivije slaviti, ali Ćorić se nije najbolje snašao u velikoj prilici duboku u sudačkoj nadoknadi.

“Kako je dobro, vidjeti te opet”, orilo se s maksimirskih tribina na kraju susreta, slavila se velika i veličanstvena pobjeda, prva u skupinama Lige prvaka od 1999. godine kada je tadaÅ¡nja Croatia pobijedila Sturm sa 3:0.

U drugom kolu Dinamo ide u München na noge Bayernu. Bit će to teÅ¡ka utakmica, ali modri ni večeras nisu bili favorit pa su uspjeli napraviti čudo. Tko zna, možda se ove godine kada nema pritiska dogode velike stvari…

– Ovo je recept za utakmicu protiv Bayerna, moramo igrati ovako i ‘poginuti’ na terenu, samo tako možemo do rezultata, rekao je nakon utakmice kapetan Domagoj Antolić.