Hercegovina ima svoj veliki derbi: 5000 gledatelja na Pecari pratilo susret Širokog i Zrinjskog

0
599

Oko 5000 gledatelja na stadionu Pecara pratilo je derbi utakmicu Premijer lige BiH između starih rivala Širokog i Zrinjskog. Fer utakmica i paklena atmosfera na tribinama uz odlično i korektno navijanje Škripara i Ultrasa ali sa velikim nabojem rivaliteta obilježili su ovaj hercegovački derbi.

Prvo poluvrijeme nakon početnih ispitivanja snaga Zrinjski je više kontrolirao igru preko svojih središnjih igrača poput Tomislava Tomića. Široki je već u prvom dijelu prvog poluvremena ostao bez napadača Ivana Krstanovića koji se ozlijedio i stanje na travnjaku nije bilo povoljno za domaćina. Zrinjski je bolju igru naplatio u 35 minuti kad je Josip Barišić, inače jedan od najiskusnijih igrača, nesmotreno izgubio loptu u zadnjoj liniji obrane što je bivši igrač Širokog Ivan Peko iskoristio za vodstvo Mostaraca. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme trener Karačić je uspio još malo podići i motivirati svoje nogometaše što mu je i pošlo za rukom jer je Široki u nastavku igrao puno bolje i opasnije prijetio gostujućem vrataru. Menalo je imao odličnu priliku za izjednačenje ali nije se najbolje snašao u velikoj prilici za gol. Široki je stiskao i igrao prema naprijed a onda je u 66 minuti Baraban na odličnu asistenciju mladog Lončara izvrsnim volej udarcem poravnao na 1:1 i tako donio veliku radost domaćim navijačima. I gosti su imali svojih prilika u nastavku međutim derbi je završio rezultatom 1:1.

STRIJELCI: 0-1 Peko (35), 1-1 Baraban (66).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Ćorić, Krstanović (25. Ivanković), Baraban (86. Plazonić), Wagner, Sesar (60. Menalo), Brekalo, Lončar, Bralić, Crnov. Trener: Karačić.

ZRINJSKI: Kozić, Peko (90. Žeravica), Graovac, Tomić, Barić, Stojkić, Mešanović, Sivrić (83. Filipović), Petrak, Katanec, Bilbija (65. Pehar). Trener: Marinović bpz.ba