Hrvatska deklasirala Argentinu i izborila drugi krug!

0
560

U Nižnjem Novgorodu Hrvatska je u utakmici drugog kola skupine D deklasirala Argentinu s 3:0, izborivši prolaz u drugi krug Svjetskog prvenstva!

Hrvatska je u Njižnjem Novgorodu pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. U drugom poluvremenu Hrvatska je zabila sva tri gola.

Hrvatska je povela u 53. minuti kada je argentinski vratar Willy Caballero neobjašnjivo poklonio loptu Anti Rebiću, a napadač Eintrachta volejem sa osam-devet metara pogodio mrežu. U 80. minuti Luka Modrić je udarcem s 20-tak metara pogodio sami donji lijevi kut argentinskih vrata za veliku pobjedu. U prvoj minuti sudačke nadoknade udarac Rakitića brani Caballero, a na odbijenoj lopti je Mateo Kovačić koji nesebično vraća Rakitiću, a on lako postiže i treći gol za Hrvatsku.

Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu.

Hrvatska je već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala jer ima šest bodova, a Argentina i Island po jedan bod.

U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. lipnja igraju Hrvatska – Island i Argentina –