Hrvatska prvi put u povijesti pobijedila Francusku! Šutalo, Erlić i Stanišić oduševili

0
597

Hrvatska je u Parizu u četvrtom kolu Lige nacija golom Luke Modrića s 11 metara pobijedila aktualnog prvaka svijeta Francusku. Ovo je prva pobjeda Hrvatske nad Francuskom u povijesti. Hrvatska je zabila već u petoj minuti nakon što je Konate tijekom jednog dvoboja u skoku poslije kornera srušio Budimira. Nakon kratke intervencija VAR sobe sudac je pokazao na bijelu točku. Luka Modrić je bio siguran.

Nakon toga uslijedio je očekivani pritisak Francuza, ali obrana na čelu sa Šutalom, Stanišićem, Erlićem i Juranovićem je bila sigurna, a posebno je impresionirao vezni red s Lukom Modrićem koji je u prvih 45 minuta posve uspavao svjetske prvake, piše Index.hr. Mbappe je u prvih 45 minuta pokazao koliko je opasan, dok je Karim Benzema bio totalno odsječen i bez učinka.

Najbolja partija Hrvatske od SP-a, Šutalo, Erlić i Stanišić oduševili

U nastavku je Francuska očekivano dominirala, ali obrana Hrvatske na čelu s Ivušićem je sve pritiske izdržala i po prvi put u povijesti pobijedila je Francusku. Užitak je bilo gledati kako zrelo, pametno i mudro igraju mladi Erlić, Šutalo i Stanišić. Bila je ovo jedna od najzrelijih i najboljih utakmica Hrvatske još od SP-a u Rusiji. Nakon četiri kola vodeća je Danska s devet bodova, Hrvatska ima sedam, Austrija četiri, a Francuska je na dnu sa svega dva boda.Hrvatska oduševila regiju: Doktorska partija! Komšije zakucale Francuze na dno

Hrvatska je napokon dočekala slavlje protiv Tricolora. Tek u desetom pokušaju ostvarili su prvu pobjedu nakon što je u dosadašnjih devet susreta Francuska slavila šest puta, dok su tri utakmice završile bez pobjednika.

Bio je to četvrti hrvatski ogled u posljednjih 10 dana. Ligu nacija smo otvorili porazom u Osijeku od Austrije (0-3), potom je uslijedio splitski remi (1:1) protiv Francuske, pa pobjeda u Kopenhagenu protiv Danske (1:0). Ovaj mini ciklus je završen fantastičnom pobjedom protiv aktualnih svjetskih prvaka i pobjednika Lige nacija.

Hrvatska nije mogla poželjeti bolje otvaranje na Stade de Franceu. Već u petoj minuti svjetski doprvak je poveo protiv svjetskog prvaka golom Luke Modrića iz jedanaesterca. Ibrahima Konate je nakon ubačaja iz kornera u svome petercu srušio Antu Budimira, a izraelski sudac Orel Grinfeld pokazao na bijelu točku. Situaciju je provjeravao VAR, ali nije bilo promjene odluke.

Modrić za povijestHrvatska oduševila regiju: Doktorska partija! Komšije zakucale Francuze na dno - Index.hr

Mike Maignan je bio na lopti, ali mu je prošla kroz ruke i završila u mreži. Francuska je u nastavku poluvremena dominirala, ali bez velikih prilika. Hrvatska je odigrala vrlo disciplinirano i organizirano u obrani zaustavivši sve pokušaje Francuza, posebno dvojicu najopasnijih Karima Benzemu i Kyliana Mbappea.

Francuzi su u nastavku pojačali pritisak i u 61. minuti Mbappe je imao sjajnu priliku, no Ivica Ivušić je fantastično reagirao. Hrvatska je zaprijetila u 72. minuti, pucao je Lovro Majer, no Maignan je bio siguran. Francuzi su u završnici opasno stisnuli, no nisu uspjeli probiti hrvatsku obranu.

U drugom susretu iz naše skupine Danska je u Kopenhagenu pobijedila Austriju sa 2:0 golovima Jonasa Winda (21) i Andreasa Skova Olsena (37). Nastavak Lige nacija je u rujnu kada su na rasporedu preostala dva kola. Hrvatska će 22. rujna ugostiti Dansku, a u posljednjem kolu tri dana kasnije gostuje u Beču protiv Austrije. Podsjetimo, pobjednik skupine ide na Final Four, a zadnji seli u niži rang natjecanja, Ligu B.

U drugom susretu iz skupine 1 Danska je u Kopenhagenu pobijedila Austriju sa 2-0 golovima Jonasa Winda (21) i Andreasa Skova Olsena (37).

Na ljestvici vodi Danska s devet bodova, Hrvatska je druga sa sedam bodova, Austrija ima četiri, a posljednja je Francuska s dva boda.

Nastavak Lige nacija je u rujnu kada su na rasporedu preostala dva kola.

Hrvatska će 22. rujna ugostiti Dansku, a u posljednjem kolu tri dana kasnije gostuje u Beču protiv Austrije.

Podsjetimo, pobjednik skupine ide na Final Four, a zadnji seli u niži rang natjecanja, Ligu B.

UEFA Liga nacija A, skupina 1 – 4. kolo

Francuska – Hrvatska 0-1 (Modrić 5-11m)

Danska – Austrija 2-0 (Wind 21, Olsen 37)