Hrvatski vaterpolisti osigurali izravni plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

0
578

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su u susretu 2. kola skupine A Brazil s 10:9 (4:2, 4:2, 1:2, 1:3), te s dvije pobjede osigurali prvo mjesto u skupini i izravni plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje se održava u Kazanu u Rusiji.

Izabranici Ivice Tucka ušli su vrlo motivirani u susret s Brazilcima, koje vodi bivši hrvatski izbornik Ratko Rudić, ponajviše zbog šokantnog i visokog poraza prije mjesec dana u Svjetskoj ligi u Bergamu (10:17). U Kazanu je Hrvatska uzvratila na pravi način, sredinom druge četvrtine Barakude su povele sa 7:3, no nakon sjajno odigrane prve dvije četvrtine i vodstva 8:4, u preostale dvije četvrtine došlo do je velikog pada u igri Hrvatske, koja je u 16 minuta postigla samo dva pogotka.

Dvije minute prije kraja Delgado je smanjio na 10:9, a Brazilci su tada imali još dvije prilike za izjednačenje, a Delgado je u zadnjoj sekundi pogodio i vratnicu. Tako su naši vaterpolisti ipak sretno sačuvali drugu pobjedu na prvenstvu i ispunili plan izravnog plasmana u četvrtfinale.

Kod Hrvatske je Sandro Sukno postigao tri gola, a Paolo Obradović dva, dok su Brazilce predvodili Perronne, Crivella i Vrlić s po dva pogotka.

U zadnjem dvoboju u skupini A Hrvatska će u petak igrati s Kinom, koja je u drugom kolu izgubila od Kanade 2:8.