KAKAV MEČ: Miočić pobijedio Cormiera i postao najveći teškaš u povijesti! -video

0
672

Stipe Miočić svladao je Daniela Cormiera u borbi za teškaškog prvaka UFC-a. Američki Hrvat na priredbi u Las Vegasu slavio je jednoglasnom odlukom sudaca nakon pet rundi.

U spektakularnoj borbi Miočić je slavio odlukom sudaca. Bio je bolji u drugoj, trećoj i petoj rundi. Prema jednom sucu dobio je četiri runde, a prema drugoj dvojici je bio bolji u tri runde.

Bila je ovo treća njihova borba i druga pobjeda Stipe Miočića. Na kraju je slavio jednoglasnom odlukom sudaca 49-46, 49-46, 48-47 i obranio naslov u teškoj kategoriji.

Ključni trenutak uzbudljivog meča dogodio se pred kraj druge runde kada je Miočić srušio protivnika. Cormiera je tada od poraza spasio samo kraj runde, no do kraja meča se nije oporavio. Proglašenje pobjednika dočekao je sa zatvorenim lijevim okom.

Miočić je tako po četvrti put u karijeri uspješno obranio naslov UFC prvaka, pojas koji je dva puta osvajao (protiv Fabricija Werduma i Daniela Cormiera).

U sljedećoj borbi Miočić će se vjerojatno boriti protiv Francisa Ngannoua, kojeg je Stipe porazio u siječnju 2018. godine. Cormier ranije najavio da će mu ovo biti oproštajna borba.

5. runda

Stipe je posljednju rundu otvorio agresivnije, ali prva minuta ponovno donosi po jedan bolji udarac sa svake strane, nakon čega je došlo do novog klinča koji kontrolira Miočić. Iz klinča se izlazi sredinom runde te je uslijedilo nekoliko dobrih udaraca Cormiera, no odmah nakon toga i Miočića. U posljednju minutu najpasivnije runde do sada ulazi se u klinču uz “dirty boxing”.

Miočić se odlučio na kontrolu i tako je dočekao kraj borbe.

4. runda

Četvrtu dionicu bolje otvara Cormier, kojem prolaze dva direkta, nakon čega Stipe ulazi u klinč i dolazi do kontrole uz ogradu. Nije to ipak dugo potrajalo i akcija je opet na sredini borilišta, koju sad kontrolira Miočić. Dočekali smo sredinu runde bez jače inicijative, da bi uslijedi desni direkt Miočića, ali i desni kroše Cormiera nakon kojeg je ponovno sve egal.

Završnica neizvjesne runde donosi novi klinč, a nakon izlaska iz njega kratku razmjenu u kojoj ponovno obojica pogađaju.

3. runda

Na početku treće runde, Cormier osjeća posljedice kraja prethodne, tako što mu se pojavila oteklina tamo gdje je primio udarac. Krajem prve minute žestoko napada Miočić i pogađa seriju udaraca na koju Cormier uspijeva odgovoriti i ostati na nogama. Pola minuta nakon toga dolazi do klinča koji Stipe kontrolira točno pokraj svog kuta. Sredinom runde novi napad Miočića, no Cormier se opet brani klinčem.

Uspio je Cormier odmoriti kroz taj klinč i vratiti se na noge, no ponovno gledamo odličnu završnicu Miočića. Cormier je još jednom uzdrman, no pobjegao je i dočekao kraj runde. Na samom kraju vidjeli smo ubod Miočića u Cormierovo oko

2. runda

Dobra serija Miočića početkom runde, no nije na nju uspio nadograditi još koji udarac. Ulaskom u drugu minutu Cormier još jednom pogađa pri izlasku iz klinča. Do sredine runde tek nekoliko udaraca s distance. Pokušavao je Miočić gađati tijelo i nekoliko puta mu je uspjelo, ali nije sjeo onaj pravi udarac.

Miočić uspijeva Cormiera desnim krošeom ozbiljno uzdrmati desetak sekundi prije kraja runde, no nije bilo dovoljno vremena za završiti borbu. Da je bilo samo još desetak sekundi, teško bi Cormier izdržao do kraja runde.

1. runda

Cormier odmah uzima sredinu Octagona, no prvu minutu nema ozbiljnijih pokušaja. Taj dolazi nakon otprilike minutu i 20 sekundi, kad Miočić pogađa udarac u tijelo, nakon kojeg Cormier ulazi u rušenje koje mu je uspjelo, no Miočić se odmah vratio na noge.

Slijedi klinč uz rub kaveza, no pri završetku druge minute runde izlazi Stipe iz toga i vraća se na distancu. No, ponovno Cormier drži sredinu borilišta. Sredinom runde dobar zadnji direkt Miočića i još jedan udarac u tijelo nakon toga. Nažalost, nedugo nakon toga događa se ono što nismo htjeli vidjeti.

Cormier još jednom Miočića pogađa prstom u oko i to je izgledalo jako ozbiljno.

Sudac Goddard upozorio je Cormiera dok se Miočić oporavljao i borba se nastavila. Sjajnih nekoliko udaraca Miočića ulaskom u posljednju minutu, u glavu i tijelo Cormiera, no nakon toga srlja u klinč i prima udarac pri izlasku iz klinča poput onog kakvim ga je Cormier u prvoj borbi nokautirao.

Desetak sekundi prije kraja runde odličan desni kroše Cormiera koji nakratko uzdrmava Miočića.

Megy M. /Foto: getty