Mali Vatreni izborili osminu finala Svjetskog prvenstva u ÄŒileu

0
591

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina izborila je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Čileu osvojivši drugo mjesto u skupini A zahvaljujući 2:1 (0:1) pobjedi protiv aktualnog svjetskog prvaka u ovoj dobnoj kategoriji Nigerije u posljednjem, trećem kolu u Coquimbu.
Nigeriju, koja je i uoči utakmica trećeg kola sa šest bodova osigurala prvo mjesto u skupini, u vodstvo je u 20. minuti doveo Victor Osimhen, ali početkom nastavka Hrvatska je preokrenula rezultat golovima Josipa Brekala u 50. i Karla Majića u 54. minuti. Kod oba pogotka hrvatske reprezentacije asistent je bio kapetan Nikola Moro, koji se u 50. minuti sjajnim driblinogom u suparničkom kaznenom prostoru oslobodio svog čuvara i poslao upotrebljivu loptu koju je Brekalo iskoristio, da bi u 54. minuti oduzeo loptu nigerijskom braniču i proslijedio je do Majića, koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio sam donji lijevi kut vrata.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini završila s pet osvojenih bodova, nakon remija s Čileom (1:1) i SAD-om (2:2), te pobjede protiv Nigerije (2:1).

U drugom susretu trećeg kola skupine A domaćin Čile je sa 4:1 (1:1) svladao SAD, te završio natjecanje u skupini na trećem mjestu, dok su SAD prvenstvo završile s jednim osvojenim bodom.

Hrvatska će u osmini finala u utorak od 21 sat u Concepcionu igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine C u kojoj uoči posljednjeg kola vodi Njemačka sa Å¡est bodova ispred Meksika koji ima četiri, a slijede Australija s jednim i Argentina bez bodova. U posljednjem kolu večeras sastaju se Njemačka – Meksiko i Australija – Argentina.