PSG svladao Chelsea 2-1, Cavani kao joker s klupe ekspresno zabio za pobjedu!

0
581

Benfica je u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0, a jedini gol pao je u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka završile su pobjedama domaćina. U Parizu PSG je svladao Chelsea 2-1, a u Lisabonu Benfica je svladala Zenit 1-0 golom u sudačkoj nadoknadi.

PSG je poveo golom Ibrahimovića iz slobodnog udarca u 39. minuti, nakon što je lopta pogodila nekog u živom zidu gostiju te prevarila Courtoisa. No, pred kraj prvog poluvremena Obi Mikel je izjednačio. Ipak, pobjedu PSG-u donio je joker s klupe Edinson Cavani, koji je u igru ušao u 74. minuti, a pobjednički gol zabio samo 4 minute kasnije.

Zanimljivo, u posljednjih 37 europskih utakmica na svom stadionu, PSG je poražen samo jednom, i to prošle sezone od Barcelone.

Benfica je pak u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0, a jedini gol pao je u prvoj minuti sudačke nadoknade. Gaitan je ubacio, a Jonas pogodio glavom za veliko slavlje domaćina.

Uzvratni susreti su 9. ožujka u Londonu i St Peterburgu.

KRAJ PSG je svladao Chelsea 2-1, a Benfica je zabila za pobjedu protiv Zenita u 1. minuti sudačke nadoknade, strijelac je bio Jonas.

90’+2 – Pedro je dobio sjajnu dijagonalnu loptu od Williana, ali bio je previše iskosa pa je pogodio vanjski dio mreže.

78′ – GOOOOOOL – 2:1 – Edinson Cavani, joker s klupe, samo 4 minute nakon što je ušao u igru, dobio je idealnu loptu u kazneni prostor, i pogodio ispod nogu Courtoisa.

77′ – Mogao je sada Oscar donijeti veliku prednost Chelseaju, nakon istrčane kontre našao se pred golmanom, ali je bio za malo kratak, te je jedva dodirnuo loptu…

67′ – Sada je Di Maria dobro zagrijao Courtoisa udarcem iz prekida sa 20 metara.

64′ – Prava opsada Chelseajevog gola. Ibrahimović je uspio spustiti loptu u peterac za Matuidija čiji udarac u posljednji trenutak blokira obrana Chelseaja.

61′ – Sjajno je Ibrahimović odigrao dupli pas s Lucasom, koji je s ruba 16-erca pucao, ali je Courtois dobro obranio njegov udarac.

49′ – Nova velika prilika za Chelsea, Willian je povukao kontru, gurnuo Diegu Costi u šesnaesterac, ali je njegov udarac obranio Trapp.

45+1 – GOOOOOL – 1:1 – Chelsea je ekspresno izjednačio. Nakon ubačaja iz kornera Obi Mikel je uspio čak uštopati loptu ispred peterca i zakucati je u mrežu. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, dok je u Lisabonu 0-0.

39′ – GOOOOOL – 1:0 – Ibrahimović je zabio sa nekih 25 metara iz slobodnog udarca. Lopta se odbila od nekog u živom zidu promijenila smjer i prevarila Curtoisa. Ibri je to prvi gol u karijeri protiv Chelseaja. Nema što u pravom trenutku.

33′ – Sada se Ibrahimović na drugoj strani našao u gotovo identičnoj situaciji kao Diego Costa, sjajan ubačaj na oko pet metara, ali je loše pucao glavom.

24′ – Najbolja prilika na utakmici. Chelsea je zapravo prvi put ozbiljnije pucao prema golu, nakon odličnog ubačaja u kazneni prostor Diego Costa je pucao glavom, vratar PSG-a Trapp doslovno malo rukom skrenuo loptu koja se od grede odbila u korner. Inače PSG je do ovog trenutka bio bolja momčad, i nekoliko puta prijetio udarcima iz daljine.

19′ – Ibrahimović je dobio žuti karton nakon što je neoprezno nagazio Mikela.

PSG – CHELSEA 2-1

BENFICA – ZENIT 0-0

Sastavi:

PSG: Trapp, Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Verratti, Thiago Motta, Matuidi, Moura, Ibrahimović, Di Maria

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Baba Rahman; Fabregas, Mikel; Pedro, Willian, Hazard; Diego Costa bpz.ba