Real deklasirao Malmo 8:0 – strijelac i Mateo Kovačić

0
548

U najefikasnijem susretu večeri Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu deklasirao Malmo 8:0, dok je Wolfsburg u sjajnom susretu pobijedio Manchester United 3:2 i izbacio Crvene vragove iz Lige prvaka.

Real je očekivano bio uvjerljiv protiv Malmoa 8:0 uz četiri gola Cristiana Ronalda  (39, 48, 50, 60). Tri gola je zabio Karim Benzema (12, 24, 74), a među strijelce se upisao i naš Mateo Kovačić (70). Kovačić je igrao do 76. minute, dok je Luka Modrić dobio poštedu.

U drugom susretu PSG je u Parizu pobijedio Šahtar 2:0 golovima Lucasa (57) i Zlatana Ibrahimovića (87). Darijo Srna je odigrao cijeli susret za goste, dok je Eduardo da Silva na terenu proveo 78. minuta.

Real je na koncu osvojio prvo mjesto u skupini sa (16) bodova, PSG je drugi (13), a Šahtar i Malmo su osvojili po tri boda, no Šahtar ide u Europsku ligu jer je bolji u međusobnom skoru.

U najneizvjesnijoj skupini uoči zadnjeg kola tri kluba su mogla dalje (Wolfsburg, Manchester United, PSV), dok je CSKA još uvijek bio u igri za plasman u Europsku ligu. Nakon drame završnih 90 minuta na koncu su slavili Wolfsburg i PSV.

Wolfsburg je pobijedio Manchester Uniteda 3:2, dok je PSV slavio protiv CSKA 2:1. United je poveo u 10. minuti golom Anthonyja Martiala, no Vukovi su vrlo brzo okrenuli rezultat golovima Nalda (14) i Vierinhe (29). Tračak nade Crvenim vragovima donio je autogol Joshue Guilavoguija u 82. minuti, no radost engleskog sastava kratko je trajala jer je Naldo je u 84. minuti doveo domaćine u novo vodstvo

U drugom susretu PSV je pobijedio CSKA 2:1, nakon što su gosti poveli u 76. minuti golom Sergej Ignaševič iz kaznenog udarca. Ipak, minutu kasnije domaćin je izjednačio golom Luuka de Jonga, a pobjedu i prolaza Nizozemcima je donio Davy Popper golom u 86. minuti.

Wolfsburg je osvojio prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, PSV je drugi sa 10 bodova, Manchester United je treći s osam bodova, a na začelju je CSKA sa četiri boda.

U skupini C Benfica i Atletico Madrid su u Lisabonu međusobnom susretu odlučivali o pobjedniku skupine, dok su se Galatasaray i Astana borili za treće mjesto i plasman u Europsku ligu. Na koncu Atletico je slavio 2:1, a susret u Istanbulu je završio 1:1.

Golove za madridski sastav zabili su Saul Niguez (33), Luciano Vietto (55), dok je strijelac za Benficu bio Kostas Mitroglu (75). U Istanbulu su gosti poveli u 62. minuti golom Patricka Twumasija, no dvije minute kasnije izjednačio je Selcuk Inan. Tim rezultatom Galatasaray je osigurao treće mjesto i nastavak europske priče u Europskoj ligi.

Atletico je osvojio prvo mjesto sa 13 bodova, Benfica ima 10, Galatasaray pet, a Astana četiri boda.

U skupini D dalje idu Manchester City kao pobjednik i Juventus, dok Sevilla nastavlja natjecanje u Europskoj ligi. City je u odličnoj utakmicu pobijedio Borussiju Moenchengladbach 4:2, dok je Sevilla slavila protiv Juventusa 1:0.

City je poveo golom Davida Silve u 16. minuti, no gosti su do konca poluvremena okrenuli rezultat golovima Juliana Korba (19) i Raffaela (42). Borussija se držala do same završnice utakmice, no Raheem Sterling je u 80. minuti izjednačio, a minutu i 53 sekunde kasnije zabio za 3:2. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika City je riješio u 85. minuti kada je Wilfried Bony zabio za 4:2.

U drugom susretu Sevilla je slavila golom Fernanda Llorenta (66). Mario Mandžukić nije putovao u Španjolsku zbog viroze.

Prvo mjesto osvojio je City sa 12 bodova, Juventus je drugi sa 11 bodova, Sevilla ima šest, a Borussija pet bodova.

Uoči sutrašnjih susreta posljednjeg kola u skupinama E, F, G i H prolaz u osminu finala osigurali su Barcelona, Bayern i Zenit.