Real pobijedio Milan u drami nakon 22 jedanaesterca!

0
575

Real je u Šangaju, po paklenoj vrućini, pobijedio Milan s 10:9 (0:0) u drami sa čak 22 jedanaesterca! Svi igrači koji su bili u igri pucali su, a odluka je pala u 11. seriji, kada su na red došli golmani. Casilla je pogodio po sredini gola, a 16-godišnji vratar Milana Gianluigi Donnarumma pokušao je isto, ali je Casilla obranio nogama, piše Goal.com.

Od 20 igrača koji su pucali promašili su Bacca i Kroos.

Oba su trenera na teren poslala ponešto drugačije sastave u odnosu na utakmice s Interom. Benitez Raphaelu Varaneu dao prednost nad Sergijom Ramosom dok su se u prvi sastav nakon pauze zbog manje ozlijede vratili Luka Modrić i Karim Benzema .

Mihajlović je u odnosu na prošlu utakmicu napravio promjenu u vrhu napada, pa je umjesto Carlosa Bacce od prve minute zaigrao Mbaye Niang .

Milan je opasno zaprijetio već u trećoj minuti. Antonelli se nakon izgubljene lopte Reala s lijeve strane lijepo probio u kazneni prostor ostavivši za sobom nekoliko igrača u bijelim dresovima. Došao je do peterca i pucao, a u posljednji čas je ispred Navasa loptu blokirao Varane .

Gareth Bale je u 14. minuti poslao odličnu dugu loptu u kazneni prostor za Vazqueza, ali je Lopez bio brži od igrača Reala i sigurno je pokupio loptu.

Prva pauza za osvježenje je napravljena ni pola sata nakon početka igre, što je i razumljivo jer se igra u jako teškim uvjetima. U ‘šangajskoj sauni’ temperatura se penje i do 40 stupnjeva.

Niang je pred kraj prvoga dijela odlično probio po lijevom boku, protrčao s loptom pokraj Pepea, no nastradao je prije nego je uspio uputiti udarac. Keylor Navas je izašao s vrata kako bi pokušao blokirati udarac, a mladi je Francuz nezgodno pao ispred njega, pa mu se morala pružiti pomoć. Srećom, bio je spreman za nastavak nakon nekoliko minuta izbivanja s terena.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela, Niang je nakon duplog pasa sa Susom uputio oštar udarac s lijevog boka prema Navasu. Vratar kraljevskog kluba je uspio uhvatiti loptu.

U drugo su poluvrijeme obje momčadi ušle s mnogo novih igrača, a među zamijenjenima se našao i Luka Modrić. Umjesto njega ušao je Kroos . Ušli su i Casilla i Ramos, dok je Mihajlović uveo Carlosa Baccu, te je Kolumbijac prvi put otkako je napustio Sevillu zaigrao protiv neke španjolske momčadi.

Drugi je dio počeo šansama Kroosa i Pepea, potom je Bale dvaput zaprijetio, a na drugoj strani Baccin udarac akrobatski je obranio Casilla. Ulaskom Isca i Kroosa Realov je vezni red zagospodario i Madriđani su u nastavku bili nadmoćni. 20 minuta prije kraja izašli su i Bale i Ronaldo.

U posljednjih 15 minuta na vrata Milana stao je Gianluigi Donnarumma , koji je tek napunio 16 godina! Toliko je vruće bilo da je sudac i 15 minuta prije kraja naredio još jednu stanku za osvježenje…

Mihajlovićev Milan ostavio je dojam čvrste momčadi, a u 82. minuti nakon pogreške Ramosa Bacca je morao bolje reagirati, bila je to vrlo dobra prilika. No, susret je završio bez golova, pa je odluka pala tek nakon jedanaesteraca.

James je zabio prvi, pa De Jong za 1:1. Marcelo i Matri bili su precizni u drugoj seriji, ali je u trećoj nakon pogotka Casemira Bacca promašio gol. Sergio Ramos i Honda bili su precizni u četvrtoj seriji, sva četiri puta mladi Milanov golman nije pogodio stranu. No, u petoj je seriji vratio Milan u život obranivši udarac Kroosu ! Luis Adriano je zabio za 4:4. Carvajal i Montolivo bili su precizni u šestoj seriji, Nacho i Zapata u sedmoj, Čerišev i Mauri u osmoj, Isco i Calabria u devetoj, Jese i Paletta u desetoj, pa je odluka pala na golmane. Casilla je pogodio po sredini gola, a mladi Donnarumma pokušao je isto, ali Casilla mu je obranio nogama! bpz.ba