Remi Juventusa i Tottenhama, dominacija Manchester Citya u Baselu

0
561

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus i Tottenham su u Torinu odigrali 2:2, iako je domaćin vodio 2:0 nakon samo devet minuta igre. U drugom susretu Manchester City slavio je protiv švicarskog prvaka Basela, na njihovom St.Jakob-Parku, s uvjerljivih 4:0.

Talijanski prvak je fantastično ušao u utakmicu i već nakon devet minuta je vodio 2:0, a oba gola je zabio Argentinac Gonzalo Higuain. Prvog u drugoj minuti nakon sjajne asistencije Miralem Pjanića iz slobodnog udarca, a drugog iz kaznenog udarca u devetoj minuti.

Harry Kane, najbolji igrač Tottenhama iskupio se za sve dotadašnje promašaje u 35. minuti kada je nakon krasne lopte Dele Allija zaobišao Buffona i zabio za 2:1.

U samoj završnici prvog dijela Juventus je mogao ponovno povisiti na dva gola prednosti. Douglas Costa je izborio kazneni udarac nakon neopreznog starta Sergea Auriera, ali je Higuain iz penala pogodio gredu.

71. minuti Christian Eriksen sjajno je pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara za poravnanje.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Stefano Sturaro.

Dominacija Manchester Citya

U drugom susretu Manchester City slavio je protiv švicarskog prvaka Basela, na njihovom St.Jakob-Parku, s uvjerljivih 4:0, tako da se uzvratni susret pretvorio u formalnost.

Dva zgoditka za vodeću momčad engleskog prvenstva postigao je njemački reprezentativac Ilkay Gundogan (14, 53), a po jedan Portugalac Bernardo Silva (18) i Argentinac Sergio Kun Aguero (23).

Gosti su kirurškom preciznošću koristili svaku pukotinu u obrani Basela, koji se pokušao aktivno braniti i prijetiti iz kontranapada. No, kad bi im i pošlo za rukom organizirati protuudar, u realizaciji nisu imali dovoljno mirnoće, za razliku od gostiju.

Uzvratni susreti na rasporedu su 7. ožujka.