“Šestica” Hrvatske i nova tri boda

0
601

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine kao gost je u Skadru pobijedila Kosovo sa 6:0 (3:0).

Iako oslabljena neigranjem Modrića, Rakitića, Pjace i Lovrena Hrvatska se i u takvom sastavu pokazala prejakom za izabranu vrstu Kosova, a junak utakmice bio je napadač Juventusa Mario Mandžukić, koji je već u prvom poluvremenu postigao tri zgoditka, u šestoj, 24. i 35. minuti. U nastavku, dominaciju Hrvatske potvrdili su zgodicima Matej Mitrović u 67., Ivan Perišić u 83. i Nikola Kalinić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U samoj završnici susreta Kosovo je imalo dvije lijepe prigode za smanjenje, ali Subašić je zaustavio pokušaje Halimija i Bunjakua.

U druge dvije utakmice 2. kola u našoj skupini H Turska i Ukrajina su igrali 2:2, dok je Island svladao Finsku s 3:2.

Tako je Hrvatska na vrhu ljestvice s četiri boda, koliko ima i drugi Island, Turska i Ukrajina imaju po dva, a Finska i Kosovo po jedan bod.

Hrvatska će u trećem kolu u nedjelju gostovati kod Finske u Tampereu (18 sati).

Čačić: Cijelo vrijeme govorim da je Mario neprikosnoven

Izbornik Ante Čačić smatra da je uvjerljiva pobjeda u Skadru dobra najava uoči gostovanja u Tampereu.

-Uoči utakmice sam najavljivao da je Hrvatska favorit, drago mi je da smo to i pokazali, imali smo odličnu realizaciju. No moramo što prije izaći iz ove utakmice, bilo je stvari koje mi se nisu sviđale, ali najvažnija su tri boda. Moramo se brzo presložiti, imamo vrlo važnu utakmicu za tri dana. Veselim me ovakav ulazak u utakmicu, nismo dali domaćinu da se oslobodi pritiska domaćinstva – rekao je Čačić.

Osvrnuo se i na sjajnu igru Marija Mandžukića.

-Cijelo vrijeme govorim da je Mario neprikosnoven, on je naša prva špica, što je danas i pokazao, značajno je pridonijeo da smo ovako izgledali – istaknuo je izbornik.

Ipak, nije bio posve zadovoljan događajima na terenu.

-Imali smo neka nejasna rješenja, gdje smo dali priliku domaćinu da ublaži poraz, imali smo i nepotrebnu potrošnju energije u nekim trenucima – upozorava Čačić.