Vatreni poraženi od Švedske i tako ugrozili opstanak u elitnoj skupini Lige nacija

0
577
Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u 5. kolu elitne skupine Lige nacija u grupi 3 od Švedske rezultatom 2:1.

Šveđani su puno odlučnije ušli u ovaj susret, čvršće ulazili u dvoboje i već na poluvremenu zasluženo vodili s 2:0.

Prvih pola sata bilo je dosta mlako uz blagu dominaciju domaćih, dok Hrvatska, koja je bila opterećena brojnim izostancima, nije ništa konkretno uspijevala napraviti pred vratima Olsena.

I onda u 36. minuti šok za Vatrene. Neugodni Kuluševski se odhrvao Kovačića, prebacio na ljevicu i lijepim prizemnim udarcem savladao Livakovića za vodstvo Šveđana.

No šokovima tu nije bio kraj. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Danielson pogađa glavom za 2:0 nakon asistencije iz kornera Larssona.

Uspavani Vatreni u drugom dijelu su zaigrali nešto bolje, ali i dalje bez nekih pravih akcija s kojima bi ugrozili švedska vrata. Ipak nada se probudila u 82. minuti. Bio je to autogol Danielsona koji je uspio zbuniti svog vratara nakon udarca Perišića.

Ipak Hrvatska do kraja nije uspijela izjednačiti te je tako kompromitirala ostanak u elitnoj skupini Lige nacija. U posljednjem kolu na Poljudu ih očekuje reprezentacija Portugala, a samo pobjeda u toj utakmici može jamčiti ostanak Hrvatske u elitnoj skupini, no isto tako s velikom pozornošću će Dalićevi izabranici pratiti susret Švedske i Francuske, jer sa Šveđanima imaju jednak broj bodova i jednak međusobni omjer.

Švedska: Olsen, Lustig, Lindelöf, Danielson, Bengtsson; S. Larsson, Olsson, Ekdal,  Forsberg; Berg, Kuluševski

Hrvatska:  Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Pongračić, Uremović, Kovačić, Modrić, Vlašić, Brekalo, Perišić, Budimir

U drugoj utakmici ove skupine Francuzi su na gostovanju u Portugalu slavili s 0:1 i praktično osigurali prvo mjesto u skupini.