Veliki preokret i pobjeda Hrvatske vrijedna polufinala Davis Cupa

0
670

Hrvatska je u polufinalu Davis Cupa gdje ju čeka veliki okršaj protiv Francuske! Nevjerojatan podvig napravili su naši tenisači nakon što su uoči meča parova od SAD-a gubili 2:0. Dodig i Čilić uspjeli su svladati braću Bryan što je otvorilo priliku za Marina i Bornu Ćorića u nedjelju.

Marin Čilić izjednačio je dvoboj SAD-a i Hrvatske na 2:2 u četvrtfinalu Svjetske skupine Davis Cupa u Portlandu u sudaru dva najbolja tenisača obje reprezentacije.

Za izvedbu protiv Johna Isnera i šestu pobjedu u isto toliko međusobnih susreta zaslužio je da ga nazove – Mar-incredible! Pobijediti 208 centimetara visokog Amerikanca u tri seta i sa samo jednim tie-breakom dok Isner ubacuje prvi servis sa 77 posto uspješnosti, zbilja je vrhunski domet.

Naš Međugorac pokazao je da je od prilično čvrstog materijala i da ga nije baš tako lako slomiti, koliko god bolni neki porazi (Roger Federer, Jack Sock) bili. Čilić je tu dvojbu odagnao još u subotu kad je odlučio igrati parove s Ivanom Dodigom i kad su Međugorci razmontirali Boba i Mikea Bryana. Stoga je optimizam pred njegov meč s američkim bombarderom bio opravdan.

Čilić je pobjedu burno proslavio, digao je ruke i stao pred tribinu sa hrvatskim iseljenicima, skupio ih se lijep broj u Tualatin Hillsu. Čilić je izjednačio i sudbinu reprezentacije gurnuo u ruke Borne Ćorića.

Borna Ćorić imao je težak zadatak pred sobom obzirom da je direktno utjecao na sudbinu Hrvatske. Peti i odlučujući meč nije mogao bolje početi. Borna je odmah u početku oduzeo servis Socku i tu prednost nije ispuštao do samog kraja. Drugi set nije dobro počeo za mladu hrvatsku nadu, jer Amerikanac je odmah oduzeo servis Borni. Hrvat se trudio vratiti zaostatak u setu u kojem je imao čak 11 prilika za break, ali Jack Sock zadržao je prednost. Također valja napomenuti kako je šest break lopti Borna imao u dva gema pri rezultatu 15:40, ali Sock je servisima spašavao stvari.

Borna je treći set otvorio fenomenalno. Poveo je 3:0 i izgledalo je kako će se vrlo brzo obračunati sa Sockom, ali Amerikanac se ipak uspio vratiti. Odmah u idućem gemu Ćorić ponovno dolazi do prednosti koju nije ispuštao do kraja seta. Posljednji set Borna je odigrao kao da je već godinama u samom vrhu. Imao je prednost koju je u jednom trenutku ispustio, ali kada je bilo najpotrebnije ponovno je oduzeo servis Amerikancu i odveo Hrvatsku u polufinale.