Čilić ipak protiv Đokovića u borbi za polufinale

0
604

Novak Đoković u osmini finala Wimbledona pobijedio je Kevina Andersona 6-7, 6-7, 6-1, 6-4, 7-5 i u četvrtfinalu će sutra igrati protiv najboljeg hrvatskog tenisača…

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić napokon je saznao svog protivnika u četvrtfinalu Wimbledona. Bit će to Novak Đoković koji je nakon dvodnevne borbe pobijedio Kevina Andersona 6-7, 6-7, 6-1, 6-4, 7-5.

Anderson je sjajno servirao imao 40 as servisa (Đoković 13), ali nije uspio doći do iznenađenja.

Srbin je veliki favorit u tome dvoboju, jer je pobijedio u njihovih svih 12 dvoboja, a bio je koban za za najboljeg hrvatskog igrača i prošle sezone u Wimbledonu isto u četvrtfinalu poslije pet setova.

Što se tiče meča osmine finala, Anderson je namučio prvog nositelja, dobio je prva dva seta u tie-breaku, ali ni to nije bilo dovoljno da se slomi pobjednički duh Đokovića.

Srpski tenisač je uzvratio s breakovima u sljedeća dva seta, izjednačio na 2-2, bio je u naletu, a meč je na kraju prekinut zbog mraka.

U petom setu igranom u utorak, Južnoafrikanac je opet pokazao zube imao dvije vezane lopte za break (za 3-1), ali ih nije iskoristio, Đoković jednu svoju je za konačnih 7-5 poslije tri sata i 47 minuta.

Đokovića i Andersona jučer je mrak spriječio da završe svoj meč osmine finala te je meč nastavljen danas pri rezultatu 2-2 u setovima. Na startu petog seta pri rezultatu 2-1 Anderson nije uspio realizirati dvije break-lopte. Osvetilo mu se to pri rezultatu 5-5 kada je nakon dvije vezane duple servis pogreške praktički poklonio pobjedu Đokoviću.

Srpski tenisač uz manje je probleme i iskoristio poklon te se uz 7-5 u posljednjem setu plasirao u četvrtfinale Wimbledona. A tamo će ga drugu godinu za redom dočekati Marin. Prošle je sezone Čilić poveo 2-1 u setovima, no za više od toga nije bilo snage i Novak je otišao u polufinale. Ni međusobni omjer ne daje previše nade za Čilića. U 12 mečeva protiv Đokovića Čilić još ne zna za pobjedu BPZ.BA