CIPAR – HRVATSKA 0:3 Razigrani Vatreni na vrhu kvalifikacijske skupine

0
754

Hrvatska je u 7. kolu kvalifikacija za SP pobijedila Cipar u gostima 3:0.

Hrvatska je povela golom Ivana Perišića u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Joško Gvardiol u 80. minuti, a u 93. je zabio Marko Livaja, piše Index.hr.

Stanišić loše krenuo, a onda odigrao bez greške

Nakon toga je igrala samo Hrvatska koja je iz minute u minutu pojačavala pritisak i praktički u svakom ozbiljnijem napadu ušla u šansu. U 13. minuti Stanišić, koji je u međuvremenu počeo igrati jako dobro, proigrao Vlašića i vratio povratnu loptu na desetak metara gdje je Kramarić iz prve pucao preko gola. Već u sljedećem napadu Sosa je odlično pucao s 20-ak metara. Gađao je suprotni kut, ali je Michael obranio. U nastavku akcije Vlašić je ubacio na peterac, a Ćaleta-Car glavom pucao pokraj gola.

U 21. minuti Sosa je sjajno proigrao Perišića koji je iskosa s lijeve strane gađao prvi kut, ali Michael je i to obranio. Hrvatska je konačno povela u 23. minuti kad je Kramarić zabio nakon krasne akcije Perišića. Igrači su već bili na centru i čekali nastavak utakmice, ali je VAR poništio gol zbog zaleđa Perišića u začetku akcije.

Nikakve šanse Psaltis i Andreou nisu imali protiv Perišića na lijevoj strani pa je najaktivniji igrač Hrvatske nakon proigravanja Gvardiola u 31. minuti dobro gađao suprotni kut, ali je lopta otišla malo pokraj gola. Cipar je najveću priliku imao u 40. minuti. Sotiriou je jako dobro pobjegao Hrvatskoj obrani, ali je Livaković izašao s gola i skinuo čisti zicer. Sudac je naknadno označio zaleđe, ali dojam je da bi VAR priznao gol da je Sotiriou zabio.

Nevjerojatna dva poteza Modrića

U prvoj minuti sudačke nadoknade Modrić je rijetko viđenom loptom proigrao Sosu koji oštrom loptom u petercu traži Vlašića. Nakon tri odbijanca lopta dolazi do Kramarića koji natrčava na loptu i u čistom ziceru sa pet, šest metara puca u blok. I kad se činilo da će se Ciprani dovući do odmora bez primljenoga gola zabio je Perišić. I njega je fenomenalnom loptom proigrao Perišić, a on je u duelu s braničem majstorski zavukao loptu kraj Michaela u gol za 1:0.

Hrvatska je na isti način otvorila drugo poluvrijeme i u 52. minuti dosuđen joj je penal. Kramarić je pao u šesnaestercu u duelu s dva Ciprana i sudac Michael Oliver je bez ikakvog razmišljanja dosudio penal. Izveo ga je Luka Modrić čiji loš udarac je Michael pročitao i tako ostavio svoju momčad u igri. No, Cipar nije ni u jednom trenutku izgledao kao momčad koja bi mogla zabiti, a pred Michaelovim golom nastavile su se redati šanse.

U 59. minuti Vlašić je nakon krasnog proigravanja Perišića u velikoj šansi pucao u vanjski dio mreže. U 74. je Brekalo u odličnoj šansi nakon ubačaja Perišića promašio loptu, a par trenutaka kasnije Perišić je gađao bliži kut nakon ulaska u sredinu, ali je Michael i to skinuo.

Hrvatska slomila Cipar u završnici

Tri minute kasnije Modrić krasan udarac Modrića s ruba šesnaesterca prohujao je kraj stative, a u 80. je Hrvatska konačno riješila susret. Modrić je ubacio iz kornera, jedan igrač Cipra prenio loptu na drugu stativu, a tamo je Joško Gvardiol potpuno sam rutinski zabio za 2:0. Do kraja susreta ušli su Marko Pašalić, Josip Brekalo i Marko Livaja, a Hajdukov napadač je u trećoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu Hrvatske. Brekalo je ušao u šesnaesterac i lijepo proigrao Livaju koji u padu zabija za 3:0.

Dugo Hrvatska na jednoj utakmici nije stvorila toliko velikih prilika i tako nadigrala protivnika kao što je to učinila protiv Cipra. Sjajno je Dalićeva momčad igrala i protiv Slovenije u zadnjoj utakmici, ali je večeras praktički u svakom prelasku centra prijetila. Veliki dobitak je i obrana koja je u nikad mlađem sastavu Sosa – Gvardiol – Ćaleta-Car – Stanišić odigrala praktički bez greške.