ČUDO U NJEMAČKOJ: Zagreb slavio protiv velikana u Ligi prvaka

0
700

Rukometaši PPD Zagreba u susretu 2. kola skupine B Lige prvaka u srijedu su u gostima kod njemačkog Flensburga slavili s 31-29 (16-16).

Nakon nesretnog poraza u Osijeku od mađarskog Pick-Szegeda (23-24), rukometaši Zagreba su protiv favoriziranog Flensburga pružili odličnu partiju i zasluženo pobijedili, prenosi Hina.

Zagreb je većinu prvog poluvremena odigrao vrlo dobro i u 12. minuti odvojio su se na četiri gola prednosti (9-5). U još nekoliko navrata Zagreb je imao četiri pogotka viška, ali u posljednjih pet minuta prvog poluvremena Flensburg uspijeva uhvatiti priključak i na odmor su momčadi otišle poravnate (16-16).

U nastavku Zagreb je, uz odlične HorvataSršena i Mandića, dobio još jedno jako oružje, vratara Urha Kastelica. Slovenski golman je u prvom poluvremenu imao samo dvije obrane, ali u nastavku je “poludio”, skupivši 11 obrana. Nakon pet minuta igre u nastavku igrači Zagreba su imali tri gola viška i niti u jednom trenutku nisu dopustili da padnu u “crnu rupu”. Stalno su bili u vodstvu, a devet minuta prije kraja imali su i pet pogodaka prednosti (28-23), i na kraju su znalački došli do trijumfa.

Kod Zagreba najbolji su bili David Mandić s osam pogodaka, Ivan Sršen zabio je sedam, Zlatko Horvat šest, a vratar Urh Kastelic skupio je 13 obrana. Ekipu Flensburga predvodio je Lasse Svan sa sedam golova.

U preostalim susretima 2. kola B skupine 23. rujna se sastaju Skjern – Motor Zaporožje, Paris Saint-Germain – Celje Pivovarna Laško, te Pick Szeged – Nantes.

PPD Zagreb će sljedeći nastup u Ligi prvaka imati 29. rujna kada dočekuje moćni Paris Saint-Germain.