FRANCUSKA – ARGENTINA 4:3 Čudesna utakmica!

0
613

Francuska je u najboljoj utakmici dosadašnjeg dijela SP-a pobijedila Argentinu 4:3 i izborila je četvrtfinale, piše Index.hr.

FRANCUSKA – ARGENTINA 4:3 Čudesna utakmica! Fenomenalni Mbappe slomio Argentinu za četvrtfinale

Bila je to čudesna utakmica puna preokreta, fantastičnih poteza i fenomenalnih golova te utakmica u kojoj smo vidjeli budućnost svjetskog nogometa u njenom punom sjaju – Kyliana Mbappea.

Francuska je povela golom Griezmanna s bijele točke, Di Maria je krasnim golom izjednačio, Mercado je zabio za 2:1 za Argentinu, Pavard je pogodio za 2:2, a onda se ukazao Mbappe koji je zabio za 3:2 i 4:2 za Francusku. U sudačkoj nadoknadi Aguero je glavom pogodio za 4:3.

Francuska je počela puno bolje. Od prve minute postavili su se kao autoritet i tražili su gol. Kylian Mbappe je od početka mrcvario obranu Argentine koja se postavila jako duboko i nije imala rješenje za ovog 19-godišnjeg genijalca. Već u osmoj minuti Mbappe je srušen na nekih 20-ak metara od vrata Argentine, točno po sredini. Lopti je namjestio Antoine Griezmann, sjajno je prebacio živi zid, ali je grada spasila Armanija i Argentinu.

Ipak, pomoći nije bilo dvije minute kasnije. Argentina je izgubila jednu loptu na polovici Francuske. Do nje je došao Mbappe koji je poput brzog vlaka protutnjao pokraj veznih i obrambenih igrača Argentine i nakon čudesnog sprinta od nekih 70 metara u kaznenom prostoru srušio ga je Rojo za kazneni udarac. Griezmann je poslao loptu u jednu stranu, a vratara Armanija u drugu.

Francuska se nakon vodstva opustila. Valjda su smatrali da će se Argentinci predati i smanjili su gas. To je iskoristio Di Maria koji je u 41. minuti prekrasno pogodio iz velike daljine. Igrač PSG-a je primio loptu, jasno je bilo da će šutirati i nejasno je zbog čega nitko od Tricolora nije izašao u blok.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme novi šok za Francusku. Pavard je srušio razigranog Di Mariju i skrivio prekršaj na rubu kaznenog prostora. Skraćeni korner je izveo Banega, lopta se nakon gužve odbila do Messija koji je šutirao, a lopta je na putu prema golu u nogu zakačila Mercada i prevarila Huga Llorisa. Argentina je povela 2:1.

Argentinci su se radovali samo šest minuta. U 63 minuti desni bek Francuske Pavard fantastično je iz poluvoleja pogodio same rašlje za novo izjednačenje.

Francuzi su se vratili u igru, a onda je na scenu stupio novi Pele, kako ga danas svi zovu. Kylain Mbappe odigrao je najbolju individualnu partiju na ovom SP-u, a ne sjećamo se kad smo posljednji put vidjeli da je neki nogometaš odigrao tako dobro na vrhunskoj razini.

U 64. minuti Lucas Hernandes je dodao Mbappeu, ovaj je ušao u kazneni prostor i tukao, a lopta je prošla ispod golmana Armanija.

Francuzi su pustili Argentince da kombiniraju tražeći šansu za novo izjednačenje i vrebali su kontru, a do nje je došlo u 68. minuti. Pogba je povukao, dodao za Griezmanna, ovaj ej produžio za natrčalog Mbappea i Argentini nije bilo spasa. 4:2 za Francusku.

Argentinci su do kraja nešto pokušavali, ali više od gola u sudačkoj nadoknadi Aguera nisu mogli.

Večeras u 20 sati u Sočiju u osmini finala sastaju se Urugvaj i Portugal, a pobjednik tog susreta će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske 6. srpnja u Nižnji Novgorodu.