Hrvatska “bombom” Modrića porazila Tursku (1:0).

0
672

Hrvatska je u prvom kolu Europskog prvenstva pobijedila Tursku s 1:0 sjajnim pogotkom Luke Modrića u 41. minuti, prenosi Hrvatski Medijski Servis.

Bila je to vrlo dobra uvodna predstava izabranika Ante Čačića, koji su, uz gol, čak tri puta tresli okvir gola. Imali smo najviše udaraca na gol od svih momčadi koje su dosad igrale, te je pobjeda protiv žestokih Turaka, koji su izmasakrirali Vedrana Ćorluku, više nego zaslužena.

Hrvatska je bolju igru u prvom poluvremenu okrunila pogotkom Luke Modrića u 41. minuti, kada je hrvatski veznjak na 25 metara od suparničkog gola odlično zahvatio loptu koju su Turci izbili iz svog kaznenog prostora i pogodio sam donji desni kut vrata nemoćnog Babacana.

U drugom poluvremenu Hrvatska je imala niz prilika za povećanje vodstva. Do prve dvije stigao je kapetan Srna, koji je u 52. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio gredu, da bi dvije minute potom pucao pored gola sa 10-ak metara iskosa.

Sredinom nastavka dvije odlične situacije za postizanje pogotka imao je Marcelo Brozović, no u 61. minuti nije bio precizan iz voleja, dok je u 67. minuti bio samo za par centimetara kratak na ubacivanje Ivana Perišića. Upravo je Perišić u 72. minuti imao najbolju priliku za 2:0, Mandžukić ga je centaršutom idealno pogodio u glavu, no Perišić je neometan s četiri metra pogodio gredu. U 83. minuti Perišića je u novu priliku gurnuo Rakitić, ali već umorni veznjak nije imao snage potkopati loptu preko Babacana.

U drugom susretu prvoga kola ove skupine u ponedjeljak će igrati Španjolska i Češka.

Hrvatska će sljedeći nastup imati u petak 17. lipnja protiv Češke u Saint-Etienneu u 18 sati, a u posljednjem, trećem kolu će Hrvatska igrati protiv Španjolske 21. lipnja u Bordeauxu u 21 sat.

IZ MINUTE U MINUTU

95: minuta. KRAJ UTKMICE

94. minuta Ćorluka dobiva još jedan udarac i izlazi izvan igrališta, sav krvav. dobro je uopće živ.Sudačka nadoknada je istekla, ali sudac još ne svira kraj.

93 minuta Izlazi Mandžukić, ulazi Pjaca

90. minuta. Četiri minute sudačkog produžetka.

88. minuta. Izlazi Rakitić ulazi Schildefeld.

84. minuta Periši zbog grčeva napušta teren, pa se ponovo vraća, zagrijava se Kramarić. Perišić izlazi, alazi Kramarić.

83. minuta Perišić je sam pred vratarom Turske, koji brani njegov udarac.

80. minuta. Slobodan udarac za Tursku s ruba 16 metara. Erkin puca, Subašić brani.

77 minuta . Brozović puca glavom. Vratar vršcima prstiju spašava gol

73. minuta Ćorluka je pao u petercu. Krv mu ne prestaje curiti.Pružena mu je liječnička pomoć, nastavlja utakmicu sa zavojem na glavi.

72. minuta Mandžukić ubacuje, Perišić glavom, lopta pogađa vratnicu

71.minuta  Modrić je srušen, ostaje ležati. Çalhanoğlu puca, ali daleko od gola.

67. minuta Turski izbornik u međuvremenu je izmjenio trojicu igrača

66. minuta. Na Perišićev ubačaj, Brozovićev zamalo promašuje ispred gola turskog vrata.

60. minuta. Brozović s oko 10 metara od gola, puca i ne pogađa. Šteta.

53. minuta. Mandžukić odbijenu loptu šalje pored vrata Turske

50. minuta. Rakitić je srušen na oko 20. metara. Slobodan udarac za Hrvatsku. Srna puca i pogađa vratnicu.

45. minuta. Počelo je drugo poluvrijeme.

index

47. minuta. Kraj prvog poluvremenws

45. minuta. Perišić izbija ispred Durana na 2-3 metra od gola Subašića

41. minuta. Gooool. Luka Modrić puca s oko 25 metara i zabija.

3 9. minuta. Mandžukić puca iz okreta, ali u ruke turskog vrata.

ćorluka glava

36. minuta. Cahahanolu iz slobodnog udarca puca visoko preko gola.

33: Sada Mandžukić dobiva lakat u glavu

33. minuta. Ćorluka dobiva udarac u glavu, obliven je krvlju

28. minuta. Prvi udarac Turske. Sunašić zaustavlja loptu na samol gol liniji

27 minuta. Badeelj puca pored gola. Hrvatska  dominira, stvara prilike, ali ne uspijeva zabiti

26. minuta, Napad za napadom Vatrenih. Brozović ponovo puca pored gola.

mandžukić tur

21. minuta. Perišić se po lijevom krilu probija, ubacuje za Brozovića, no on puca glavom visoko iznad vrata Turske.

16 minuta- Na ubačaj Srne iz Kornera, Mandžukić s peterca slabo puca glavom prema turskom golu

01 minuta-Prva ozbiljna prilika vatrenih, već na početku. Srna je ubacio za rakitića, no on puca pored gola.

00. minuta. Nakon izvođenja himni Hrvatske i Turske, sudac je označio početak dvoboja dviju momčadi na Prku prinčeva.

14: 45 sati Objavljeni su sastavi reprezentacija Hrvatske i Turske za današnju utakmicu na Pariškom Parku prinčeva

Turska će igrati u sljedećem sastavu:

Volkan Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Selçuk İnan, Ozan Tufan – Hakan Çalhanoğlu, Oguzhan Ozkayup, Arda Turan – Cenk Tosun

Sastav Hrvatske:

Subašić – Srna, Ćorluka, Vida, Strinić – Badelj, Modrić – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić. bpz,ba

Sanjin Strukic/PIXSELL

OVO JE FOTOGRAFIJA KOJA JE OBILJEŽILA DAN! (FOTO)

Autor: I.G.bpz.ba

Čarli nije ni pomišljao na izlazak iz igre, odradio je cijeli susret i pokazao svima kako se bori za Hrvatsku.

Hrvatska je pogotkom Luke Modrića u 41. minuti zabilježila svoju prvu pobjedu na Europskom prvenstvu. No, utakmicu Hrvatska – turska nećemo pamtiti samo po sjajnom zgoditku Modrića, već i po brutalnoj igri Turaka. Zna to najbolje Vedran Ćorluka koji je utakmicu odigrao razbijene glave.

Ćorluka se tijekom cijelog susreta borio s ratobornim Turcima, trpio njihove udarce i sve stoički podnosio. Čak tri puta su ga ‘krpali’ nakon što mu je igrač Bešiktaša i turski reprezentativac Cenk Tosun u 31. minuti raskrvario glavu.

“Vidjeli ste kako se bacamo na glavu, koliko se Ćorluka borio, tri puta su ga krpali”, odao mu je priznanje nakon susreta i suigrač Ivan Rakitić.

12.06.2016., stadion Park princeva, Pariz, Francuska - UEFA EURO 2016., 1. kolo, skupina D, Turska - Hrvatska. Napadac Cenk Tosun u zracnom je duelu laktom razbio glavu Vedranu Corluki. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Pogledajte još fotografija:

12.06.2016., stadion Park princeva, Pariz, Francuska - UEFA EURO 2016., 1. kolo, skupina D, Turska - Hrvatska. Vedran Corluka. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL
Goran Stanzl/PIXSELL
12.06.2016., stadion Park princeva, Pariz, Francuska - UEFA EURO 2016., 1. kolo, skupina D, Turska - Hrvatska. Vedran Corluka, sudac Jonas Eriksson. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL
12.06.2016., stadion Park princeva, Pariz, Francuska - UEFA EURO 2016., 1. kolo, skupina D, Turska - Hrvatska. Vedran Corluka. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL
12.06.2016., stadion Park princeva, Pariz, Francuska – UEFA EURO 2016., 1. kolo, skupina D, Turska – Hrvatska. Vedran Corluka.
Twitter

Twitter

ODUŠEVIO HRABROŠĆU: Ranjeni Ćorluka je postao pravi hit na internetu!

Autor: A.P.bpz.ba

Iz igre je zbog ozlijede glave izlazio triput, a na poluvremenu su ga i šivali. No Čarli je do kraja odradio utakmicu i vodio momčad do velike pobjede.

Jedan od heroja hrvatske pobjede koji je oduševio nogometni svijet borbenošću na utakmici protiv Turske je stoper Vedran Ćorluka.

čarls

Iz igre je zbog ozlijede glave izlazio triput, a na poluvremenu su ga i šivali. No Čarli je do kraja odradio utakmicu i vodio momčad do velike pobjede. A koliko je oduševio navijače svojom borbenošću dokazuju i fotomontaže s njim u glavnoj ulozi koje su preplavile internet!