Kočerin i Rodoč u velikom finalu Lige Hercegovine

0
632

U četvrtak navečer su u Posušju na igralištu OŠ Ivana Mažuranića odigrani polufinalni susreti Lige Hercegovine.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastali su se Rodoč 1 (Mostar) i Gradac (Posušje).

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Zvonimir Begić, na radost domaćih navijača, donosi prednost ekipi Graca. Slavlje nije dugo potrajalo, Luka Suton izjednačava rezultat pri kraju prvog poluvremena, prenose Grude-online.com.

Na polovici drugog poluvremena Josip Suton donosi prednost ekipi Rodoča. Gradac je nakon toga podigao tempo igre i 5 minuta prije kraja dolaze do izjednačenja i rezultatom 2:2 završava regularni dio utakmice.

Nakon penala pobjednik je momčad Rodoč 1 rezultatom 6:5.

U drugom susretu na teren su izašli Kočerin (Široki Brijeg) i Ružići (Grude).

Kočerin je bolje otvorio susret dok su Ružići čekali svoju priliku a 5 minuta prije kraja prvog poluvremena Ivan Logara dovodi Ružiće u vodstvo.

U posljednjim minutama prvog poluvremena Mario Mikulić postiže 2 pogotka i dovodi Kočerin u vodstvo.

Isključenje Stipe Mikulića pri kraju susreta slomilo je utakmicu četiri minute prije kraja susreta. Ivan Vukoja povećava vodstvo Kočerina na 3:1. Nakon toga Mario Mikulić postavlja konačni rezultat 4:1.

Finalna večer je na rasporedu u petak.

U 20.30 utakmica za treće mjesto između ekipa Gradac i Ružići, te u 21.30 veliko finale 15. izdanja Lige Hercegovine a sastaju se Rodoč i Kočerin