Kočerin slavio u velikom finalu na Pecari i četvrti put postao prvak MNL MZ

0
720
MZ Kočerin pobjednik je Malonogometne lige mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega 2019. godine. Oni su u finalu igranom na Pecari svladali ekipu Dobrič-Provo-Grabova Draga rezultatom 4:1.

Kočerinu je ovo četvrta titula prvaka Lige mjesnih zajednica Širokog Brijega.

Obje ekipe ušle su vrlo disciplinirano u utakmicu i vladala je velika borba od samoga početka. Nakon početnog ispitivanja snaga, Kočerin je preuzeo inicijativu i u 14. minuti došao do pogotka.

Jadranko Sabljić ostao je sam u šesnaestercu protivnika i lagano pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Vrlo borbenu utakmicu odigrale su oba finalista MNL MZ

Nogometaši ekipe Dobrič-Provo-Grabova Draga pokušali su brzo uzvratiti, ali ekipa Kočerina pojačala je tempo i brzo došla do novog pogotka za erupciju oduševljenja svojih navijača. Za 2:0 u 22. minuti zabio je Mario Mikulić.

Samo pet minuta kasnije u stijelce se u ekipi Kočerina za 3:0 upisuje i Ivan Kvesić.

Međutim, ekipa DPGD nije se predavala i na drugoj strani iz kontre u 33. minuti za 3:1 uzvraća Marijan Marić i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Velika borba nastavljena je i u drugom poluvremenu. Obje momčadi igrale su agresivno tražeći pobjedu u spektaklu na Pecari. Nogometaši Kočerina bili su opasniji jer su lakše dolazili do protivničkog gola i uspijevali su kreirati ozbiljnije prilike, ali ni njihovi suparnici nisu se predavali.

Obje ekipe imale su veliku podršku s tribina

Veiliki promašaj zabilježila je ekipa Dobrič-Provo-Grabova Draga u 63. minuti kada je lopta otišla tik uz vratnicu. U posljednjoj minuti susreta Kočerin je zabio još jedan pogodak te tako potvrdio pobjedu.

Pobjednik će predstavljati Grad Široki Brijeg na ovogodišnjem izdanju Lige Hecegovine koja se odigrava u Posušju. Predstavnik Širokog Brijega, u srijedu 21. kolovoza igra četvrtfinalni suret protiv predstavnika Ljubuškog.