MILAN – JUVENTUS 1:3 Chiesa i Dybala u sjajnom derbiju nanijeli Milanu prvi poraz

0
541

Juve je poveo u 18. minuti golom Chiese, da bi Calabria izjednačio u 41. Chiesa je u 62. zabio drugi gol za Juventus, a utakmicu je prelomio Weston McKennie golom za 1:3 u 76. minuti, piše Index.hr.

Stefano Pioli je u utakmicu ušao bez Zlatana Ibrahimovića i Ante Rebića koji je danas bio pozitivan na koronavirus te je iznenadio postavljanjem Davidea Calabrije na mjesto zadnjeg veznog. Calabria, po vokaciji desni bek, u paru s Kessiejem dobio je bitku u veznoj liniji, ali su prilike na otvaranju susreta otišle na Juventusovu stranu.

Već u 2. minuti Ramsey je prošao po lijevoj strani i zavrnuo u sredinu, ali Dybala na vrhu peterca puca ravno u Donnarummu. Pet minuta kasnije Juventusova obrana je katastrofalno reagirala i lopta je došla do Castilleja koji sa šest, sedam metara u velikoj prilici puca u prvi kut, ali Szczesny odbija u korner.

Krasna akcija Juvea za vodstvo

Milan je igrao dosta otvorenije, a Juve je čekao svoje šanse iz polukontri i iz jedne takve je umalo poveo u 15. minuti. Chiesa je dobio loptu na vrhu šesnaesterca i raspalio po golu. Donnarumma je ostao kao ukopan, ali je stativa spasila Milan.

No, spasa ni ikakve šanse Milan nije imao tri minute kasnije. Dybala je fantastično petom proigrao Chiesu koji preciznim udarcem pogađa suprotni kut za 0:1.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL CHIESE

Milan je nastavio napadati i u 27. minuti Szczesny je opet morao spašavati Juventus. Hauge je odlično odigrao Rafaelu Leau koji iz prve gađa prve rašlje, ali Poljak odlično brani.

Kako se poluvrijeme primicalo kraju, Milan je bio sve opasniji. U jednom trenutku je dvije minute kampirao ispred šesnaesterca Juventusa i Szczesny je dvaput morao braniti opasne udarce s distance, da bi Milan zasluženo izjednačio u 41. minuti.

Milan zasluženo izjednačio

Calabria je oduzeo loptu na centru neopreznom Rabiotu i odmah odigrao u noge Leau koji se sjurio po lijevom krilu i onda idealno ubacio nisku loptu u šesnaesterac. Calabria je pratio akciju poput pravog veznog igrača i preciznim udarcem pogodio same rašlje za 1:1. Szczesny se nije ni pomaknuo.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL CALABRIJE

Milan je aktivnije krenuo u drugo poluvrijeme i u 48. minuti Szczesny se morao dobro ispružiti da izvadi udarac Dalota. Ta prilika kao da je malo probudila Juventus koji je shvatio da ovako više ne može igrati i Pirlova momčad je postala sve opasnija.

U 56. minuti lopta je nakon ubačaja iz kornera došla do Ramseya koji je bio sam na drugoj stativi, ali je pucao u vanjski dio mreže. Šest minuta kasnije Juventus je riješio utakmicu. Nakon tri točna dodavanja lopta dolazi do Dybale koji nalazi Chiesu na ulasku u šesnaesterac, a ovaj si je biciklom otvorio prostor i onda preciznim udarcem pogodio suprotni kut Donnarumme za 1:2.

Milan nestao nakon drugoga gola

Drugi gol Juventusa potpuno je presjekao Milan koji do kraja susreta više nije zaprijetio, a Juve je u 76. minuti definitivno prelomio utakmicu. Pirlo je nešto ranije izvadio dva najbolja igrača, Dybalu i Chiesu, i ubacio Kuluševskog i McKennieja koji su zabili treći gol. Bernardeschi, koji je ušao u igru dvije minute ranije, povukao je loptu 30 metara i onda odigrao Kuluševskom. Ovaj je na ulasku u šesnaesterac polomio Hernandeza i vratio povratnu loptu na vrh peterca gdje McKennieju nije bilo teško zabiti u praktički prazan gol za konačnih 1:3.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL McKENNIEJA

Tako je Juventus nanio Milanu prvi poraz u ovom prvenstvu, skočio na četvrto mjesto i smanjio zaostatak za prvim mjestom na sedam bodova.