Perišić i Brozović za brzu pobjedu Hrvatske protiv Izraela

0
575

Interova veza, Ivan Perišić i Marcelo Brozović pogocima su osigurali Hrvatskoj pobjedu na otvaranju priprema za Euro. Protiv Izraela, u vrlo otvorenom prvom poluvremenu, Hrvatska je napadački odigrala vrlo zrelo i lepršavo, no nakon promjene formacije u nastavku utakmice potpuno je usporila ritam i pogubila niti u veznom redu. Izrael je opasno prijetio, ali nije zabio, piše Index.hr.

Srnu su morali izbaciti s terena

Ante Čačić prema najavama isprobao je formaciju s trojicom braniča u zadnjoj liniji (Vida, Ćorluka, Lovren). Perišić je glumio lijevog beka, a Darija Srnu, iako se opirao, s desnog su morali iznijeti na nosilima, pa je u prirodno okruženje 3-5-2 sustava ušao Šime Vrsaljko. U zgusnutoj sredini uz Modrića su Badelj i Brozović odigrali homogenu utakmicu i koristili prostor iza dva napadača, Kalinića i Mandžukića. Perišić se sjajno ubacivao i potvrdio da je jedan od ključnih igrača Hrvatske, koja je danas igrala bez Ivana Rakitića, svoje jedine prave polušpice.

Nakon vatrenog otvaranja, veza stala u drugom poluvremenu

U vatrenom otvaranju već u drugoj minuti tresla se greda Subašića, a u četvrtoj je Perišić odgovorio pogotkom. Akciju je pokrenuo Modrić, loptu u prostor dobro ubacio Brozović, a iskosa s deset metara konkretizirao Perišić. Izrael je do kraja poluvremena zabio i sebi i nama, ali pritisak Hrvatske bio je jači. Badelj je dodao za Mandžukića, on iz okreta pogodio vratnicu, Brozović je lijepo zahvatio odbijenu loptu za 2:0. Brozović je zabio i posljednjoj utakmici s Rusijom u Rostovu.

U nastavku susreta Čačić je Hrvatsku postavio u sustav 4-4-2; Vida je preselio na lijevog beka, a Badelja je uskoro zamijenio Halilović i zauzeo desnu stranu u sredini. Kovačić je ušao umjesto Kalinića, Antolić umjesto Modrića, ali nestala je sve do posljednjih deset minuta povezanost u redovima Hrvatske. Čačić nije bio zadovoljan ni igrom u obrani na desnoj strani.

Izrael je najčešći protivnik Hrvatske

U subotu je na rasporedu novi ogled protiv Mađarske. Ante Čačić vodio je četvrtu utakmicu Hrvatske i upisao je četvrtu pobjedu, uz gol razliku 9-1. Hrvatska je pobijedila Bugarsku (3-0), Maltu (1-0), te Rusiju (3-1).

Deseti put Hrvatska je nastupila u omiljenom Osijeku, gdje još nije poražena. deseti put igrala je s Izraelom, koji je uz Sloveniju najčešći suparnik Hrvatske od osamostaljenja. bpz.ba