Ronaldo je najbolji igrač u Europi za prethodnu sezonu!

0
545

Nogometaš Real Madrida i reprezentacije Portugala, Cristiano Ronaldo, dobio je nagradu za najboljeg igrača u europskim natjecanjima u prethodnoj sezoni.

Cristiano Ronaldo je u prethodnoj sezoni osvojio Ligu prvaka s Realom i Europsko prvenstvo s Portugalom, što ga je činilo najvećim favoritom za pomenutu prestižnu nagradu.

Ronaldo je u prethodnoj sezoni postigao 35 golova i upisao 11 asistencija u 36 nastupa u Primeri. Tome je dodao čak 16 golova i četiri asistencije u 12 nastupa u Ligi prvaka, te tri gola i dvije asistencije u sedam utakmica za Portugal na Europskom prvenstvu u Francuskoj.

Njegovi rivali su bili Antoine Griezmann i Gareth Bale.

Četvrto mjesto zauzeo je Barcelonin Luis Suarez, dok su peto i šesto mjesto zauzeli Leo Messi i Gianluigi Buffon. Slijede Pepe, Manuel Neuer, Toni Kroos te Thomas Muller koji je na 10. mjestu.

U ženskoj konkurenciji je najbolja igračica Europe Ada Hegerberg, Norvežanka koja nastupa za Lion