Ronaldo šokirao Camp Nou: Real s igračem manje slavio protiv Barcelone

0
649

Real je u trenerskom debiju Zinedinea Zidanea u El Clasicu u 31. kolu Primere s 2:1 pobijedio Barcelonu na Camp Nou, piše Index.hr.

Nevjerojatan promašaj Suareza obilježio početak derbija

Barcelona, vodeća momčad Primere, od prve minute napala je suparnika kojeg je u prvom ovosezonskom okršaju pregazila sa 4:0. Na prvu priliku Katalonci su čekali deset minuta, no bolju priliku nisu mogli ni zamisliti – u kontranapadu Neymar je s desne strane proigrao Suareza koji je pred praznim golom promašio cijelu loptu.

Rakitić umalo zabio

Katalonci su zaprijetili i preko Messija, čiji je slobodnjak otišao iznad gola, te Rakitića čiji je dobar udarac s 15 metara sjajno obranio Navas.

Do kraja prvog dijela nije bilo golova, tek su Alves na jednoj i Ronaldo na drugoj strani tukli topovski, ali neprecizno.

Pique doveo Barcu u vodstvo, Benzema škaricama izjednačio

Barcelona je povela u 58. minuti. Domaći su izborili treći korner zaredom, izveo ga je Rakitić, a Pique pobjegao Pepeu i glavom matirao Navasa.

Ipak, samo pet minuta kasnije nakon prodora Marcela i ubačaja Kroosa, Benzema se sjajno snašao u petercu i škaricama izjednačio.

Realu poništen čist gol?!

Bale je 15 minuta prije kraja utakmice zabio glavom, no sudac je poništio gol zbog navodnog prekršaja Velšanina nad Albom. Pet minuta kasnije Ramos je zaradio drugi žuti karton i izgledalo je da će se Real do kraja utakmice boriti da sačuva bod.

Ronaldo junak

Međutim, nakon novog prodora beka, ovaj puta Carvajala, te ubačaja Balea, Ronaldo je odlično primio loptu i preciznim udarcem kroz noge donio veliku pobjedu Realu.

Modrić dobar, Rakitić asistent

Modrić je za pobjedničku momčad dobro odigrao cijelu utakmicu, a Rakitić, asistent kod jedinog Barceloninog gola, zamijenjen je 20 minuta prije kraja. Kovačić, pak, nije ni bio u konkurenciji za ovaj okršaj.

Barcelona je novi-stari prvak, ali je Real dokazao da su Katalonci pobjedivi

Barcelona i dalje ima ogromnu prednost ispred Reala – sedam bodova sedam kola do kraja prvenstva, ali Real je sebi, a i svim ostalim, dokazao da je Enriqueova momčad pobjediva uoči završnice Lige prvaka u kojoj Barcelona brani trofej.

Prvi poraz Barcelone nakon 39 utakmica, Real preokrenuo na Camp Nou nakon više od 50 godina

Real je Kataloncima nanio prvi poraz nakon pola godine i čak 39 utakmica, a prvi put nakon više od 50 godina je preokrenuo na Camp Nou. bpz.ba