Splićani poklekli deset minuta prije kraja,

0
544
13.12.2014., stadion Poljud, Split - 19. kolo MAXtv Prve lige, HNK Hajduk - NK Istra 1961. Artem Milevski i Sandro Gotal slave gol. Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Uzvrat na prepunom Poljudu velika Å¡ansa!

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Splićani uopće nisu loše izgledali kada bi krenuli prema naprijed. Nakon desetak minuta stvorili su još jednu prigodu, sam je ispred vratara, malo iskosa, bio Vlašić, vratar je njegov pokušaj obranio. S druge strane, Slovan se orijentirao na duge lopte i preskakanje igre, a posebno je opasan bio nakon prekida, napose nakon kornera.

Hajduka je nešto malo više od deset minuta dijelilo od zadovoljavajućeg rezultata u dvoboju zadnjeg pretkola kvalifikacija Europske lige protiv Slovana u českom Liberecu. Na koncu, Slovan je pobijedio 1-0 pogotkom u 79. minuti, prije tog nesretnog trenutka za Hajduk obje momčadi su imali dosta šansi uovoj dinamičnoj utakmici. Naš je pdstavnik bolje izgledaomu prvom poluvremenu kada je ispustio nekoliko prigoda za vodstvo. U nastavku Slovan je preuzeo inicijativu i to mu se, eto, pred kraj utakmice, isplatilo.

Ipak, Hajdukove šanse još uvijek su realne i dojma smo da se u uzvratnoj utakmici ovajzaoistatak može nadoknaditi i prestići…

Početak je mogao biti kao iz bajke za Hajduk. Već u prvim sekundama utakmice Kamerunac Ohandza prošao je kroz dvojicu Slovanovih igrača poput noža kroz putar – našao se oči u oči s vratarom i snažno tukao. Nažalost, preko vratnice. Šteta, Ohandza se sam izborio za prigodu, gol u ranoj fazi utakmice bio bi premija za Hajduk.

U 21. minuti sjajno je tukao Slovanov Volprecht s više od dvadesetak metara. No, usredotočen je bio Hajdukov vratar Kalinić, zadnjim naporima uspio je loptu skrenuti u korner. Nije prošlo puno vremena evo nove prijetnje Slovana, Bartosaka je pustila Hajdukova obrana, uslijedio je udarac, zamalo neprecizan.

Što je vrijeme više odmicalo to je Slovan preuzimao dominaciju i Hajdukova obrana imala je sve više posla.

Opet, u jeku Slovanove dominacije Hajduk je pogodio vratnicu, Tino Sušić je distance tukao sjajno, u sam kut, no lopta se odbila natrag u polje točno od mjesta gdje se spajaju vratnica i greda. Kakva nesreća, bio bi to prekrasan zgoditak.

U nastavku se Hajduk svesrdno trudio usporiti ritam ove žive utakmice. I djelomično je to uspio, Slovan je imao inicijativu i stvorio je tek jednu prigodu, kad se Rabušic našao sam ispred vratara Kalinića koji je sjajno reagirao u situaciji “jedan na jedan”.

No, u 79. minuti Hajduk je poklekao, nakon skraćenog kornera s desne strane u gužvi u kaznenom prostoru lopta je nakon nekoliko odbijanja došla do Pokornog koji je loptu spremio u Hajdukovu mrežu. Šteta, jer je prethodno Billy bespotrebno napravio prekršaj, a nakon izvođenja tog prekida pao je gol u mrežu hrvatskog kluba.

Do kraja utakmice Hajduk nije uspio zaprijetiti, no sigurno je da će Splićani svoju šansu tražiti za tjedan dana u uzvratnoj utakmici pred već sada rasprodanim poljudskim stadionom.