UTAKMICA SEZONE: Sedam golova i pobjeda Zrinjskog na Pecari

0
575

LUDA I NEZABORAVNA VEČER Derbi na Pecari daleko iznad Premijer lige: Široki Brijeg – Zrinjski (3:4)

Oko 4500 gledatelja pratilo je derbi susret u sklopu 20. Kola Premijer lige između Širokog Brijega i mostarskog Zrinjskog. Pecara već odavno nije vidjela jedan ovakav nogometni spektakl, doslovce gorilo je i na tribinama i na travnjaku. Odlična nogometna atmosfera koja je bila pomalo i na rubu incidentnih situacija pružila je navijačima i jednog i drugog tima nogometnu poslasticu kakve se ne bi postidjeli niti puno jače europske lige. . 7 golova, dva penala i na desetke odličnih akcija ali i nekoliko dvojbenih sudačkih odluka obilježilo je ovaj hercegovački derbi.

Široki je u prvom poluvremenu izgledao, a i igrao dosta dominantnije, tako da je već 6. minuti Crnov doveo domaće u vodstvo a u 13. minuti Krstanović zabio za 2 razlike. S druge strane, Zrinjski nijednom nije ozbiljno zaprijetio golmanu Soldi.

U 22. minuti hercegovačkog derbija, utakmica je morala biti prekinuta zbog ubacivanja baklji na travnjak.

U 30. minuti nakon duela Tododrovića i Ćorića u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski, domaći igrači prosvjeduju ali uzalud. Mešanovića pogađa i Zrinjski uspijeva smanjiti razliku na 2:1.

Do kraja prvog poluvremena nije pao ni jedan gol, premda je u 37, minuti Kožulj gađao iz slobodnog udarca, ali iznad gola Zrinjskog.

U drugom poluvremenu situacija se okreće u korist mostarskog tima, te u 47. minuti Petrak vodi mostarski tim do izjednačenja. Rezultat 2:2 pratio je gromoglasni pljesak i navijanje s tribina.

Treći gol za gostujući tim donio je Todorović u 69. minuti i to udarcem sa desetak metara. Slavlje Mostaraca nije dugo trajalo, jer je Pandža već u 76. minuti izjednačio na 3:3.

Malo pred kraj utakmice, golman Zrinjskog suočava se s problemima i traži liječničku pomoć, te ga na terenu mijenja Vasilj.

Do kraja utakmice ostalo je 5 minuta sudačke nadoknade a finalnih 4:3 za mostarski tim postavlja odličnim golom Arežina u 93. minuti.