Zrinjski piše povijest bh. nogometa: ‘Plemići’ nakon produžetaka izbacili Utrecht –

0
666

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće pretkolo Europske lige nakon što su u četvrtak u uzvratu u Mostaru u produžetku svladali nizozemski Utrecht sa 2:1. Foto: Bljesak.info / 12. igrač! Foto: Bljesak.info / Mostarski viceprvak će igrati u trećem pretkolu, gdje ih čeka švedski Malmö Foto: Bljesak.info / Zrinjski pobijedio Utrecht i plasirao se u treće pretkolo Europske lige Foto: Bljesak.info / Emocije … Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1, koliko je bilo i u prvom susretu u Utrechtu te je pobjednik odlučen nakon dodatnih 30 minuta. Gosti su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Gustafsona i nakon velike greške vratara Zrinjskog Brkića. U drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo mnogo ofenzivnije, a do izjednačenja je došao u 65. minuti golom Irfana Hadžića, koji se dobro snašao nakon centaršuta Kadušića i iz prvog dodira sa sedam metara poslao loptu preko vratara Jensena u rašlje gola. Do kraja su gosti imali terensku inicijativu, ali je Zrinjski, usprkos vidnom umoru igrača, uspio sačuvati svoj gol. I u produžecima su igrači Utrechta bili mnogo ofenzivniji, ali je Zrinjski iz jednog kontranapada uspio postići pogodak. Šovšić je ubacio u peterac gostiju, Mandić je pogodio prečku, a odbijenu loptu je “pokupio” ispred Jensena i poslao je u prazan gol za veliko slavlje. Mostarski viceprvak će igrati u trećem pretkolu, gdje ih čeka švedski Malmö.  Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Zrinjski – Utrecht Foto: Bljesak.info / Gustafsson je pucao iz slobodnog udarca po podu, a golman Zrinjskog je išao hvatati loptu, doslovno mu je ispala iz ruku i prošla kroz noge – Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/sport/nogomet/pepe-u-arsenalu-za-rekordnih-80-milijuna-eura/281230