Zrinjski remizirao na Grbavici, Plemićima se smiješi titula prvaka BiH

0
579

Derbi susret 27. kola BHT Premijer lige BiH između Željezničara i Zrinjskog igran na stadionu Grbavica u Sarajevu okončan je rezultatom 0:0.

S večerašnjim bodom, Zrinjski se približi novom naslovu prvaka s obzirom da tri kola prije kraja drugoplasiranoj Slobodi bježi četiri boda uz jedan meč više, ali i lagan raspored do kraja.

Navijači Željezničara priredili su i bakljadu zbog koje je meč prekinut na četiri minute.

Prvo uzbuđenje na utakmici uslijedilo je u devetoj minuti. Lendrić je iskoristio rupu u obrani Zrinjskog, pobjegao je čuvarima, te na koncu pogodio stativu.

Veliku priliku na drugoj strani 15 minuta kasnije ne koristi Filip Arežina. Sve je prethodno pripremio Jasmin Mešanović, ali je Arežina reagirao dosta loše.

U 33. minuti šut je isprobao Jovan Blagojević, a lopta je nakon njegovog pokušaja otišla preko gola.

U 57. minuti poigravao se Vedran Kjosevski, ali je se na kraju sve dobro završilo po Željezničar.

Potom se prilika ukazala i Memiji nakon ubačaja Stevanovića, ali se Zrinjski obranio i ovog puta. Gosti su imali mnogo sreće 13 minuta prije kraja kada je nakon kornera Blagojevića prečku pogodio Aleksandar Kosorić.

Vrijedi spomenuti da su pred kraj isključeni treneri Željezničara Edis Mulalić i Elvis Karić.