Zrinjski srušio Želju na Grbavici

0
579
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su 1:0 Željezničar u derbiju 13. kola Premijer lige BiH igranom u subotu navečer na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Otvoreno se igralo na Grbavici od samog početka, ali na prvu pravu priliku čekalo se do 17. minute. Ubačaj Ćorluke s desne strane na pet metara od gola Plavih dočekuje Janković, no ne pogađa glavom.

Lijeva strana odbrane Željezničara pukla je i četiri minute kasnije. Ponovno Ćorluka ubacuje, Janković ovog puta nogom puca s vrha kaznenog prostora, preslabo za Bendera.

U sljedeća dva napada domaći su tražili dva jedanesterca.

Prvo je u 28. minuti Amoah ubacio, Barišić je zaustavo njegov ubačaj, a u Željezničaru su smatrali da je to učinio rukom i uslijedili su veliki prosvjedi prema Irfanu Peljti.

Najbolji bh. sudac se nije oglasio, kao ni minutu kasnije. Ovog puta Jakovljević blokira udarac Haračića, domaći opet traže jedanaesterac, no Peljto je ponovno odmahnuo rukom, piše SportSport.

I dok su domaći prosvjedovali, Zrinjski stiže do pogotka u 30. minuti. Beća griješi na 20-ak metara od gola, Mario Tičinović mu uzima loptu i prekrasnim udarcem matira Bendera za 1:0.

Nova šansa pred golom domaćeg tima viđena je u 37. minuti. Sučić pokušava s distance, Bender brani uz malo probleme.

Željezničar minutu kasnije ima veliku priliku za izjednačenje. Santos bježi obrani Plemića, puca, no Čondrić fenomenalno skida i spašava bh. prvaka.

Grbavica je u nadoknadi prvog dijela skočila na noge. Armin Hodžić šutira s 30-ak metara, lopta je zatresla mrežu, ali s vanjske strane.

Svi su pomislili da je gol, ali ispostavilo se da je ona prošla tik pored vratnicu u gol-aut i uzaludno je bilo slavlje domaćih i na odmor se odlazi vodstvom Zrinjskog od 1:0.

Prva velika šansa u nastavku viđena je u 59. minuti, a imao ju je Željezničar nakon velike greške vratara Čondrića. Okliznuo se čuvar mreže gostiju, loptu uzima Hodžić i dodaje do Štilića. Međutim, iako je mreža bila gotovo prazna, veznjak Plavih na 35. rođendan promašuje veliku priliku. Uzdrmao je prečku nakon dugog namještanja i propala je ogromna prilika za izjednačenje.

Željo je u tim trenucima izvršio pravu opsadu gola Plemića. Pokušavali su na sve načine domaći doći do gola, ali nije bilo prave završnice.

Bekrić u 75. minuti pokušava iz slobodnog udarca, lopta odlazi tik iznad gola i propada još jedna dobra šansa za Plave. Dvije minute kasnije gosti konačno prijete. Zubairu se našao u dobroj poziciji, no loše puca i propada šansa. Amoah u 78. minuti propušta veliku šansu za Željezničar. Odlično puca iskosa s desne strane, Čondrić još jednom spašava Plemiće.

Ostalo je do kraja susreta 1:0.

Plemići su tako upisali četvrtu uzastopnu pobjedu i u 11 odigranih utakmica došli su do drugog mjesta s 24 boda. Vodeći Široki Brijeg ima bod više, ali i dvije utakmice više. Željezničar je na trećem mjestu s 22 osvojena boda, a Plavi u sljedećom kolu putuju u Široki Brijeg./HMS