Zrinjski u velikoj drami na krilima Vedrana Delića osvojio Kup BiH !!!

0
681

Hrvatski muški rukometni klub Zrinjski osvajač je Kupa Bosne i Hercegovine! Plemići su u pravoj drami kakvu samo rukomet može prirediti, nakon produžetaka svladali Izviđač rezultatom 33:31 (27:27 nakon regularnog vremena).Zrinjski u velikoj drami na krilima Vedrana Delića osvojio Kup BiH !!!

Zrinjski je tako po prvi put u svojoj 25-godišnjoj povijesti osvojio trofej i to pred svojim navijačima u Mostaru.

Zrinjski je silovito ušao u utakmicu i nošen fantastičnom atmosferom prepune dvorane na Bijelom Brijegu šokira Izviđač i odmah na startu, sjajnom serijom bježi na 5:0. No, Izviđač se, baš kao u polufinalu s Maglajem, budi u nastavku i brzo poravnava rezultat na 5:5. Nakon tih serija i crnih rupa i jednih i drugih, igralo se gol za gol.

No, Izviđač u finišu prvog poluvremena podiže ritam i Ljubušaci na odmor odlaze s dva gola prednosti (15:13).

Početkom drugog poluvremena Zrinjski ponovno radi mini seriju i dolazi u rezultatski egal. Sve do 41. minute rezultat je bio neriješen ili je Izviđač bio u minimalnom vodstvu, a onda Zrinjski pogotkom Vistoropa prelazi u vodstvo 21:20 za ludnicu na tribinama.

Izmjenjivale su se momčadi u vodstvu i bilo je očito kako će neizvjesnost pobjednika potrajati sve do kraja susreta. Burno se reagiralo na svaku sudačku odluku u finišu utakmice i gledali smo pravu rukometnu dramu na parketu

U 57. minuti pri rezultatu 24:24 Pavlak je napravio prekršaj za isključenje i sedmerac nad Martinovićem, a Vedran Delić sa sedam metara dovodi Zrinjski u vodstvo.

No, Izviđač se s igračem manje nije predavao već je poravnao rezultat u posljednjoj minuti. Zrinjski je imao napad za pobjedu u posljednjih 16 sekundi i Martinović je zabio za 27:26. Dvije sekunde su ostale do kraja i Izviđač je krenuo s centra, ali Džeba pomalo nepotrebno zaustavlja napad Ljubušaka, dobiva crveni karton, i suci daju Izviđaču sedmerac. Siguran izvođač bio je Matej Hrstić koji matira Paradžika i utakmica odlazi u produžetke (27:27).

Ali, u produžetku stvari kod Plemića preuzimaju jedni od najiskusnijih, Vedran Delić i kapetan Bernard Mandarić, te Zrinjski ide na dva razlike 29:27. Na kraju prvog produžetka Mostarci su vodili s minimalnih 29:28.

U drugom produžetku Vedran Delić preuzima stvari u svoje ruke. Prvo pogotkom iz sedmerca dovodi Zrinjski na dva gola razlike (31:29), a zatim nakon obrane Paradžika i kontre, dovodi Plemiće na korak do trofeja Kupa. Izviđač je smanjio na 32:30, ali Delić ponovno iz sedmerca vraća tri razlike i ludnica na Bijelom Brijegu je mogla početi.

Na kraju je Zrinjski slavio s 33:31 i osvojio svoj prvi povijesni naslov.

Najbolji u redovima Plemića bio je nevjerojatni Vedran Delić s 14 pogodaka. Marić je zabio 5, Mandarić 4, Bošković i Martinović po 3, a Sarajlić 2 gola. U strijelce su se upisali i Vistorop, te Šoljić.

Kod Sakauta najbolji je bio Matej Hrstić s 11 golova. Ante Grbavac je zabio 7, a Ratko Nikolić 4 gola.

Za igrača turnira proglašen je Vedran Delić (Zrinjski) koji je ujedno osvojio i nagradu za najboljeg strijelca turnira, dok je za najboljeg vratara proglašen Marino Paradžik (Zrinjski).