Mandžukić probio bedem Crotonea, Pašalić zabio za epsku pobjedu Milana

0
733

Apsolutni vladar talijanskog nogometa, Juventus nezustavljivo juriša prema novoj tituli Serie A, šestoj uzastupnoj.

Stara Dama iz Torina odradila je na gostovanju kod davljenika Crotonea zaostalu utakmicu i slavila s 2:0.

Momčad koju je u elitni razred talijanskog nogometa uveo hrvatski trener Ivan Jurić, pružala je otpor vodećoj momčadi prvenstva čitavih sat vremena igre. No, u 60. minuti na scenu stupa Mario Mandžukić i probija snažan bedem domaćina.Mandžukić probio bedem Crotonea, Pašalić zabio za epsku pobjedu Milana

Alves je ubacio sa strane, udarac Asamoaha glavom brani vratar, ali na pravom mjestu je ‘Super Mario’ koji iz nemogućeg kuta provlači loptu u mrežu.

Bio je to peti pogodak hrvatskog napadača koji je i ovaj susret igrao na poziciji lijevog krila.

Prvi put u početnih 11 našao se i drugi Hrvat u Juventusu, Marko Pjaca koji je igrao do 89. minute.

Konačnih 2:0 postavlja najbolji strijelac Stare Dame, Gonzalo Higuain u 74. minuti. Argentincu je ovo 16 pogodak u Seriji A i na drugom je mjestu najboljih strijelaca s golom iza napadača Rome, Edina Džeke.

Juve se ovom pobjedom udaljio od drugoplasirane Rome na 7 bodova i može se reći da je kod najbolje talijanske momčadi sve ostalo isto, samo se grb promijenio.

Za razliku od Juventusa, drugi talijanski velikan Milan i dalje je od slavnih dana. No, Rossoneri su na gostovanju kod Bologne, također u zaostaloj utakmici, uspjeli odnijeti sva tri boda (0:1) zahvaljujući pogotku Maria Pašalića.

Sedmerostruki prvak Europe dobio je dva crvena kartona. Prvo je u 37. minuti branič Gabriel Paletta pocrvenio zbog drugog žutog kartona, a na isti način je isključen i slovački veznjak Juraj Kucka u 59. minuti.

Bologna je nakon toga žestoko stezala obruč oko Milanovog gola, ali mladi Donnarumma je odbijao sve nalete domaćina. A, onda, u 89. minuti grom iz vedra neba…

Gerard Delofeu, koji je ove zime došao na posudbu na San Siro iz Evertona, promiješao domaće čuvare i gurnuo za Pašalića koji sve dobro prati pogađa za veliku pobjedu Rossonera. Bio je to drugi pogodak u Seriji A bivšeg igrača Monaca.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Milan je konačno upisao tri važna boda. Trenutno su sedmi s 40 bodova, a treće mjesto na kojem je Napoli i koje vodi u Ligu prvaka bježi im 8 bodova.