Pobjeda Juventusa, Real i Atletico remizirali – Mandžukić krvave glave

0
885

Odigrane su dvije četvrtfinalne utakmice Lige prvaka. U gradskom derbiju, igranom na stadionu Vicente Calderon, Real i Atletico odigrali su bez zgoditaka. U Milanu, Juventus je minimalno svladao Subašićev Monaco.

Atletico Madrid i Real Madrid su na Vicente Calderonu odigrali bez zgoditaka, pa će odluka o putniku u polufinale biti donesena 22. travnja na Santiago Bernabeu.

Repriza lanjskog finala Lige prvaka u kojem je Real nakon produžetka slavio 4:1, donijela je visoke tenzije, mnogo nervoze, ali malo nogometa. Bio je to njihov već sedmi međusobni susret ove godine i Real je još uvijek bez pobjede.

Real je bolje otvorio utakmicu i već u trećoj minuti mogao je do vodstva, no Gareth Bale je zapucao zicer. Velšanin je izbio sam ispred Jana Oblaka, no slovenski vratar je sjajno reagirao. Bale je opasno zaprijetio i u 31. minuti udarcem s dvadesetak metara, no Oblak je zaustavio njegov udarac. Do konca poluvremena prilike za Real imali su i James Rodriguez, te naš Luka Modrić no nije bilo promjene rezultata.

Atletico je u prvom poluvremenu samo jednom ugrozio suparnička vrata, no Casillas je lakoćom obranio Griezmannov udarac. Mario Mandžukić je u prvom poluvremenu mnogo pretrčao, pomagao u obrani, no u napadu je bio nevidljiv baš kao i većina njegovih suigrača.

Hrvatski napadač je 52. minuti stradao u sudaru s Sergio Ramosom koji mu je laktom raskrvario arkadu. Ljuti Mandžukić je krvave glave napustio teren kako bi mu pomogla liječnička služba, a smirivao ga je čak i Modrić. Nakon nekoliko minuta Mandžo se vratio na travnjak. Nastavak susreta donio je mnogo nervoze, niz prekršaja i četiri žuta kartona. Nažalost, ne i golove. Modrić je za Real odigrao cijeli susret, baš kao i Mandžukić za Atletico.

Juventusu zgoditak prednosti

U drugom susretu Juventus je na svom stadionu svladao Monaco sa 1:0 (0:0), a jedini pogodak postigao je Arturo Vidal u 57. minuti iz 11-erca.

Vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je za Monaco, te nije imao nikakvih izgleda zaustaviti jak udarac Vidala s bijele točke pod samu gredu.

Kako se i očekivalo, gosti iz Monaca u utakmicu su ušli s namjerom da čvrstim obrambenim blokom spriječe domaće napade, a potom iz brzih protunapada pokušaju ugroziti Buffona. Takav pristup funkcionirao je savršeno u otvaranju dvoboja kada je Juventus bio potpuno neopasan, dok je Monaco ima dva dobra pokušaja s vrha kaznenog prostora koje je Buffon uspio zaustaviti.

Ipak, kako je utakmica odmicala, tako je Juventus uspijevao pronalaziti pukotine u gostujućoj obrani, a najbolje prilike u prvih 45 minuta nisu iskoristili Tevez i Vidal. Tevez je uspio uputiti udarac s pet metara, ali nije dobro zahvatio loptu i Subašić je je lako uhvatio. U samoj završnici Tevez je lijepo proigrao Vidala koji se ubacio u kazneni prostor Monaca, no Čileanac je iz izgledne pozicije promašio vrata.

I u nastavku prvi je zaprijetio Monaco i to nakon kornera za Juventus, u samo tri poteza Monaco je došao pred vrata domaćih, Bernardo Silva je pucao iskosa sa sedam-osam metara, ali Buffon je sjajno reagirao.

Samo minutu potom veliku pogrešku napravio je iskusni branič Monaca Ricardo Carvalho koji je na rubu kaznenog prostora rukama oko pasa uhvatio Moratu, a češki sudac Kralovec procijenio je kako se prekršaj dogodio unutar 16-erca i dosudio kazneni udarac za Juventus kojega je Vidal pretvorio u vodstvo.

U posljednjih 20-ak minuta trener Juventusa Allegri je krenuo u obranu minimlanog vodstva izvođenjem središnjeg veznog igrača Pirla i uvođenjem stopera Barzaglija. Nakon izmjene do kraja niti jedan sastav nije imao veliku priliku za postizanje pogotka.

Uzvrani susreti su na rasporedu 22. travnja.