Strani mediji o oproštaju Lovrena: “Odlazi hrvatski heroj svjetskih prvenstava”

0
325

Dejan Lovren oprostio se od igranja za hrvatsku reprezentaciju. Na Instagramu je objavio dugačko pismo u kojemu se zahvalio svim igračima i navijačima za sve što je proživio s Hrvatskom, a 33-godišnjak u reprezentativnu mirovinu odlazi sa 78 nastupa, pet golova i dvije medalje sa svjetskih prvenstava, prenosi Index.hr.

Lovrenov odlazak iz reprezentacije snažno je odjeknuo u medijima u regiji, ali i u ostatka Europe. Srpski Blic je na svojem Sportalu objavio “Šok za cijelu Hrvatsku: Emotivan oproštaj legende poslije bronce na Mundijalu – njegovo pismo najbolje govori kakav kult reprezentacije imaju”, a Telegraf je spomenuo da je nakon osvajanja trećeg mjesta u Kataru napao novinara te slavio uz ustaške pjesme.

“Oprašta se nakon što je s Hrvatskom osvojio treće mjesto u Kataru, a na tom turniru odigrao je sve utakmice osim ‘malog finala’ protiv Maroka. Bio je centralna figura momčadi koja je 2018. izgubila finale Svjetskog prvenstva od Francuske”, piše L’Equipe.

Footmercato, drugi najčitaniji francuski sportski portal, objavio je da finalistima SP-a 2018. “polako otkucava sat” te da se nakon Mandžukića, Rakitića i Subašića oprostio i Lovren. Austrijski Kurier nazvao je Lovrena “hrvatskim herojem svjetskih prvenstava”, aludirajući na njegove nastupe i u Rusiji i u Kataru, a njemački mediji citirali su dijelove njegova oproštajnog pisma./HMS/