Zrinjski nadigrao Sarajevo u derbiju i učvrstio vodeću poziciju

0
326

Derbi susret 20. kola nogometnog prvenstva BiH između Sarajeva i Zrinjskog pripao je Mostarcima koji su slavili pobjedu 2:0.

Prva trećina utakmice, u kojoj je Sarajevo kao domaćin ugostilo Zrinjski na stadionu Rođeni, protekla je u izjednačenoj igri, bez većih opasnosti ni na jednoj strani. Prva prava prilika viđena je u 32. minuti, a iz te akcije Zrinjski je poveo.

Mario Ćuže i Nemanja Bilbija povukli su kontru po desnoj strani. Bilbija je pronašao Marija Tićinovića na lijevoj strani, a ovaj je lijepim šutom s petnaestak metara iskosa pogodi suprotni gornji kut vratara Sarajeva Muhameda Šahinovića, prenosi Fena.

Sarajevo je prvi udarac u okviru gola Zrinjskog upisalo tek u 53. minuti. Almedin Ziljkić je probao izravno iz kornera, a vratar Marko Marić je krajnjim naporom “izvadio” loptu ispod grede.

I u nastavku se bitka uglavnom vodila na sredini terena, a utakmica je odlučena u 73. minuti. Tićinović je s lijeve strane ubacio loptu pred gol Sarajeva, vratar Šahinović je pogrešno procijenio let lopte i nije ju uspio izbaciti, a Bilbija je neometan glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

S tri nova boda Zrinjski se učvrstio na vrhu ljestvice Premijer lige BiH. Mostarci sada imaju 42 boda, šest više i utakmicu manje u odnosu na Široki Brijeg i Borac. Željezničar je četvrti s 29, Velež peti s 27, a Sarajevo šesto s 25 bodova./HMS/