Duje Čop srušio Fiorentinu

0
658

Nogometaši Cagliarija priredili su iznenađenje pobijedivši u susretu 34. kola Serie A na gostovanju Fiorentinu 3-1, a dvostruki strijelac za momčad sa Sardinije bio je hrvatski nogometaš Duje Čop.

BivÅ¡i napadač Dinama je doveo Cagliari u vodstvo u sedmoj minuti na asistenciju Diega Fariasa. Isti dvojac je bio zaslužan i za drugi gol na utakmici u 59. minuti. Farias je uposlio ÄŒopa koji je ‘slomio’ Stefana Savića i potom sjajnim udarcem svladao Neta za svoj treći gol u Serie A. ‘Viole’ su u 74. minuti smanjile rezultat golom Alberta Gilardina, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razrijeÅ¡io je Farias u drugoj minuti sudačke nadoknade za uvjerljivih 3-1. ÄŒop je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Marco Sau, dok je Milan Badelj igrao cijeli susret za domaći sastav.

Cagliari je ovom pobjedom produžio nadu u prvoligaški spas. Šest kola prije kraja prvenstva Caglairi se nalazi na 18. mjestu sa 24 boda, sedam bodova manje od zone spas. Fiorentina je pak propustila priliku probiti se na peto mjesto koje osigurava Europsku ligu. Ostala je šesta s bodom manje od Sampdorije koja ima i utakmicu manje