Hercegovina u uzbudljivoj utakmici pobijedila Slobodu

0
143

Hercegovina je pobjedila Slobodu Kompred iz Tuzle 5:3 u susretu 7. kola Premijer futsal lige BiH igranom u nedjelju navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Bila je ovo tek druga ovosezonska pobjeda širokobriješke momčadi dok su u preostalih pet utakmica upisali isto toliko poraza.

Hercegovina je povela već u 2. minuti pogotkom Marića. No, Tuzlaci su izjednačili u 8. minuti preko Smajića. Domaći su preko kapetana Mikulića opet došli u vodstvo u 15. minuti (2:1). Samo minutu kasnije Grbešić povećava vodstvo na 3:1.

U prvom minuti drugog poluvremena Gašpar je bio strijelac za 4:1. Sloboda se uspjela vratiti u utakmicu pogotcima Vilakića u 23. i Buljubašića u 26. minuti.

Gosti su nastavili pritiskati gol domaćih, a igrali su i bez vratara te su pokušavali doći do izjednačenja. Rizik im se nije isplatio te je Ćorluka dvije minute prije kraja utakmice pogodio za 5:3 te Sloboda više nije imala snage, ali ni vremena za novi povratak.

U 8. kolu Hercegovina gostuje u Sarajevu kod Futsal kluba Željezničar.