Hajduk velikom pobjedom u derbiju protiv Osijeka stigao Dinamu na bod

0
372
Hajduk je u 16. kolu Supersport HNL-a na Poljudu pobijedio Osijek 3:1. Za Hajduk su strijelci bili Sahiti u 10., Livaja iz penala u 69. minuti te Mlakar u 79. minuti. Za Osijek je zabio Leovac u 45. minuti.

Hajduk je počeo puno bolje. Domaći su krenuli odmah po gol i agresija im se isplatila već u 10. minuti. Livaja se sjajno oslobodio Žapera, fantastično je proigrao Sahitija, koji se desetak metara buši Ivušića za 1:0. Nakon gola Hajduk je malo stao, kao da se zadovoljio vodstvom, a Osijek je počeo igrati.

Mierez i Mijo Caktaš su imali jako dobre prilike, a u 45. minuti je udarac Jugovića s gol linije u korner izbacio golman Hajduka Sentić. No, Osijek je iz tog kornera izjednačio. Caktaš je ubacio, obrana Hajduka je odbila loptu do Leovca, koji iz prve, sjajnim udarcem para mrežu Sentića. Odmah nakon gola sudac je poslao igrače na odmor.

Kontroverzna odluka ciparskog suca

Početak drugog poluvremena nije pružio dobar nogomet. Tempo je pao, dosta se griješilo i nije bilo uzbuđenja sve do 68. minute kad se dogodio najkontroverzniji trenutak susreta. U duelu su bili Barišić i Livaja, lopta je malo zakačila u ruku igrača Osijeka u kaznenom prostoru Osijeka, a nakon poziva VAR-a i provjere ciparski sudac Antonio Menelaus je pokazao na bijelu točku.

Dojma smo da je ovo bila dosta kontroverzna odluka koja će izazvati dosta polemike. Podsjetimo, Sudačka komisija HNS-a, zbog niza sudačkih grešaka u posljednjih nekoliko, odlučila je derbi 16. kola delegirati Cipraninu Antoniju Menelausu i njegovim pomoćnicima, Tziortzisu Omirosu i Giorgouu Pavlovsu.

Osijek očajan u nastavku utakmice

Za pretpostaviti je da će se i nakon ove utakmice dosta pričati i pisati o penalu za Hajduk. U 79. minuti Hajduk je poveo s 3:1. Sahiti je ubacio, a Mlakar je glavom matirao Ivušića. Osijek je u drugom poluvremenu samo jedan šut prema golu Hajduka, tek u 97. minuti. Osijek je odigrao jako lošu utakmicu, posebice u drugom poluvremenu kad su nestali s terena, piše Index.hr.

Uz dvije utakmice više Hajduk se vodećem Dinamu približio na bod zaostatka, dok je od trećeg Osijeka pobjegao na sedam bodova. Vrijedi naglasiti da je u posljednjih osam međusobnih prvenstvenih utakmica Osijek dobio četiri puta, dok su četiri utakmice završile bez pobjednika. U nedjelju će igrati Varaždin i Rijeka od 15 sati, dok se u posljednjoj utakmici kola sastaju Dinamo i Šibenik od 17.10 sati.