HRVATSKI DERBI HAJDUK-DINAMO ZAVRÅ IO 1:1: Machadov gol spasio Dinamo od sramote na Poljudu!

0
781

Naravno, ne bi to bio derbi HNL-a da se nije umiješala i policija. Kako doznajemo, policija je intervenirala da bi spriječila nerede na tribini gdje su se nalazili gostujući navijači.

Hrvatski nogometni “el klasiko” izmeÄ‘u Hajduka i Dinama zavrÅ¡io se rezultatom 1:1 . Hajdukov 17-ogodiÅ¡nji debitant Andrija Balić zabio je gol u 74. minuti utakmice i već tu su mnogu mislili da je stvar gotova no izjednačio je Machado u zadnjoj minuti sudačke nadoknade! Onih 15 tisuća gledatelja na splitskom Poljudu ostali su u Å¡oku.

Å ok i nevjerica na kraju utakmice!

Cijela utakamica bila je odigrana u tonu mladih igrača. Iako se na trenutke činilo da se Hajdukove “mlade nade” drže bolje i koncentriranije, trenutak nepažnje u samoj zavrÅ¡nici presudio je s time da obje momčade na ovoj utakmici zarade samo jedan bod.

Iako je prvo poluvrijeme utakmice proteklo s viÅ¡e taktiziranja i kontrole lopte s Hajdukove strane, Dinamo je imao bolje prilike. Najupečatljiviji takav trenutak bio je u 30. minuti kada je Ćorić odličnom loptom pronaÅ¡ao dinamovog 19-godiÅ¡njaka Pjacu koji je otiÅ¡ao sam protiv Kalinića, no Hajdukov vratar je bio spreman. Nakon te prilike, “Bijeli” su svoju obranu usredotočili na Pjacu, Å¡to ih je u konačnici i koÅ¡talo pobjede. Pjaca se okrenuo taktičkoj igri i u 59. minuti je bez puno muke proÅ¡ao dio hajdukove obrane, ubacio nisku loptu s lijeve strane gdje je spremno čekao Fernandes koji je na Å¡est metara pokuÅ¡ao izigrati Milovića, no njegov pokuÅ¡aj zavrÅ¡io je iznad grede.

MeÄ‘utim, Nakon toga igra “Modrih” se ublažila i igrači su to iskoristili, CaktaÅ¡ je ubacio s desne strane na lijevu do SuÅ¡ića, koji je Milevskom na sredinu, samo da bi ovaj skokom prepustio loptu mladom Baliću koju ju je s 12 metara zakucao u mrežu. MeÄ‘utim, u tom trenutku kao da se Hajduk prestao truditi u u trenutcima govoro sigurne pobjede platili su svoju aroganciju s eurogolom Dinamovog Paula Machadoa.

Sastav
Hajduk: Kalinić, Mikanović, Maloča, Vuković, Milović, Jozinović, Vršajević, Sušić, Vlašić, Balić, Milevskij
Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Å imunović, Taravel – Ademi, Machado – Fiolić, Ćorić, Fernandes – Pjaca

• Autor: Leo Buljan